KONURALP ANTİK TİYATRO'DA BİR İLK: TILSIMLI KONURALP ÇİNİ SERGİSİ BAŞLIYOR!

Batı Karadeniz'in Ayakta Kalan Tek Antik Tiyatrosu Konuralp'te Çini Sanatçısı Harun Agâh Altay'ın Kişisel Sergisi Açılıyor

KONURALP ANTİK TİYATRO'DA BİR İLK: TILSIMLI KONURALP ÇİNİ SERGİSİ BAŞLIYOR!
28.07.2023 - 10:41
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce'nin tarih kokan beldesi Konuralp, 2000 yıllık Antik Tiyatrosu'nda sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Türk çini sanatının önde gelen isimlerinden Harun Agâh Altay'ın "Tılsımlı Konuralp" adlı kişisel sergisi, 04 Ağustos 2023 Cuma günü saat 14.30'da kapılarını açacak.

2000 yıllık Konuralp (Prusias Ad Hypium) 'te bugüne kadar açılacak ilk kişisel sergisi olma özelliği taşıyan bu etkinlik, aynı zamanda Harun Agâh Altay'ın da ilk kişisel sergisi olacak. Konuralp Antik Tiyatrosu, Prusias Ad Hypium olarak da bilinen tarihi mirası ile etkinliğe eşsiz bir atmosfer katacak.

Konuralp'te düzenlenecek olan çini sergisi 06 Ağustos tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak ve 3 gün boyunca sanatseverlere ev sahipliği yapacak. Sergide, çini sanatının en özgün ve etkileyici eserlerinden bazıları sergilenecek ve ziyaretçiler sanatçının dikkat çekici işlerini yakından görebilecekler.

Harun Agâh Altay, serginin açılışıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından "Böylesine tarih kokan bir mekânda sergimizin açılışını siz sanatsever dostlarımızla birlikte gerçekleştirecek olmak şahsımı onurlandıracaktır." şeklinde bir paylaşım yaptı. 

Etkinlik Detayları:

  • Etkinlik Adı: Tılsımlı Konuralp - Harun Agâh Altay Kişisel Çini Sergisi
  • Açılış Tarihi: 04 Ağustos 2023 Cuma
  • Açılış Saati: 14.30
  • Sergi Süresi: 04-06 Ağustos 2023 (3 gün)
  • Yer: Konuralp Antik Tiyatro/Düzce

Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar