"AKÇAKOCA'DA BEREKETLİ AŞURE BULUŞMASI"

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve Sosyal Yardımlaşma Kültür Müdürlüğü Gönüllü Koordinatörü Nursen Yanmaz, Kapkirli Mahallesi Kadınları tarafından düzenlenen aşure etkinliğine katıldı.

"AKÇAKOCA'DA BEREKETLİ AŞURE BULUŞMASI"
5.08.2023 - 10:59
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan Aşure geleneği, Akçakoca'nın sevilen mahallelerinden Kapkirli'de bu yıl da devam ettirildi. Mahalle kadınları, geleneksel aşure etkinliğine Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve Sosyal Yardımlaşma Kültür Müdürlüğü Gönüllü Koordinatörü Nursen Yanmaz'ı da davet etti.

Etkinlik, Rukiye Bilgin'in bahçesinde düzenlendi ve renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Yanmaz ve Nursen Yanmaz, mahalle kadınları tarafından ikram edilen tatlı ve tuzlu aşureleri lezzetle tattılar.

Başkan Yanmaz, etkinliğe katılan mahalle kadınlarına teşekkür ederek, "Bu tür güzel geleneklerin devam etmesi, toplumsal birlikteliğimizi güçlendiriyor ve dayanışmamızı artırıyor." dedi.

Akçakoca'nın sosyal etkinlikleri ve güzellikleriyle dolu bir gün geçiren Başkan Yanmaz ve Nursen Yanmaz, Kapkirli Mahallesi Kadınlarıyla bir araya gelerek unutulmaz anlar yaşadı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar