Üzeyir Yiğit Yazdı "Ne istiyorsun Mehmet Keleş? "

  • 16.02.2024

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Ne istiyorsun Mehmet Keleş? Daha önce sana dedim, hesap kitap işlerinde zayıfsın, girme bu işlere diye… Afiş hesabı yapıyor, “Ben fiyatını biliyorum” diyor, 20 milyon harcamışız afişlere ve asılan afişin metresi 13 Euro diyor! Aman Allah’ım yav, aklıma neler geldi neler!

Haa, soruyorsun ya, parayı nereden buldun diyorsunuz. Komiksiniz... Beş siyasi partiye 6 milyar 682 milyon lira Hazine yardımı. Yerel seçimler nedeniyle AKP toplam 2 milyar 658 milyon lira ile Hazine yardımında aslan payını almış olacak. CHP’ye ödenecek toplam miktar 1 milyar 892 milyon lira, MHP’ye ödenecek Hazine yardımı tutarı 752 milyon lira, İYİ Parti’ye ödenecek Hazine yardımı tutarı 722 milyon lira ve DEM Parti’ye ödenecek Hazine yardımı tutarı da 658 milyon lirayı bulacak. Böylelikle Hazine yardımında toplam tutar 6 milyar 682 milyon liraya ulaşacak.

Neymiş Yunuz efendinin yoldaşı... Yavv, kaç kere seçime girdin, çıktın hatta iki kez de kazandın. Ne yüzsüz adamsın ya da kaç yüzlü adamsın. Sana aklı Yunuz veriyor diyecem o da akçeli işlerden iyi anlar, o da yapmaz ama bunu.. Yav, Demogoji yapma... Birincisi sırıtıyor, ikincisi yurdum insanı yemiyor.

Sizinkiler para için birbirini yiyor ya. Mesela Vekilliği açık arttırmaya çıkardılar, Belediye başkanlığında neler olduğunu sen daha iyi biliyorsun. Bir de bir şeyler paylaşıyorsun ya, bunu yaptık bunu yapacağız diye. Yaptıklarına baktığımda Katula Katula güleyirum halune diyecektim, onu da başkası diyor sana... Arkasından kovaladığın adam...

Ayrıca, parayı sen harcıyorsan israf ediyorsun Sayın Keleş. Yok parti harcıyorsa benden demesi, bu işte bi hesap hatası var değişik işler olmasın. Benim 2.5 Euro'ya bastırdığım şeyin maliyeti sizde 13 ise! Şöyle yapalım, 4 Euro'ya baskı askı sökme organize edeyim, sizin tarafa da 13 Euro israf etmeyin. Ya huyunuz pis ya da paranız çok abi!

Çikolatacı sen mi organize ediyorsun bu baskı işlerini… Gerçi hepinizin huyu biri birinden pis. Ha birde çikolatacı, diğer kimliğinle bir yorumunu gördüm, “Benim Fake hesap olduğumu her seferinde vurgulayan tayfa…” diye başlıyor. Ya derdimiz fake hesap değil, kafanı soktuğun kumda kim olduğun belli diyeceklerini adınla de ki, bizde helal olsun diyelim. Tercihlerin beni alakadar etmez. Ama Keleş’in anketlerde yüzde 8 olduğunu bildiğini biliyorum ve aksini iddia ediyorsan kontenjan bir olursun. Allah büyük konuşturmasın… Sayın Keleş.

Dilersen afiş fiyatlarını bir de “Dünya Düzceliler Günü” diye ekonomik ve reklam amaçlı yapılan konserleri eleştirip AK Parti'ye dargın olan arkadaşlarımızı ısrarla garip klipleri olan ve toplumdan tamamen kopuk bir popçuyla imtihana zorlayan arkadaşlara sor. Onlar kaça bastırmış.

Çikolatacı Büşra değil de Nurcan yapsan. Hem şarkısı da var Oy Nurcan’ım Nurcan’ım… Ama telif ister bu sanatçılar, demedi deme. Sen bana uyma boş ver, sen akıllı fitneci bir adamsın. İşin ilginç tarafı, yarışı 4. bitirecekseniz ne tuhaf değil mi, yerinde patinaj çekip duruyorsunuz. Yalan, dolan-talanla...

Ha Sayın Keleş, o binaya yine asacağız, merak etme. Korkudan tanınma derdinden değil, seçimlerin havası bu endişe etme. AK Parti genel merkez bize onlarca araba yollamadı ya da nasıl kiralandı hiç sormadık. Bir afiş kaç Euro biliyorsun da bir aracın aylık masrafını bilmiyor musun?

Yav acındıracaksan başka şey de mesela “Arkadaşlar bana acıyın, Yunuz’la imtihan oluyorum” de, valla iki taş alır dizimi döverim. Senin imtihanın sana katlanan insanlara katlanman. Selametle."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar