Üzeyir Yiğit Yazdı "Bu seçimler çok keyifli olacak"

  • 9.02.2024

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Sokaklar renklenmeye başladı… Binalardan, üst geçitlerden sarkan afişler, bayraklar, süslenmiş araçlar.  Adaylarımız vaatlerine başladı bir yandan. 

Ooo evlere şenlik vaatler, kusursuz sözler, rakibe yönelik eleştiriler, hariçten gazel okuyan tipler, fitne fücur, dedikodu, sosyal medya da kadın kılığına girmiş çikolatacılar bi sürü gariplikler. 

Kampanya normal mezrasına oturmayacak gibi 

En renkli ve tansiyonu üst söylemlerin sosyal medyadan olması kötü değil ama çalı ardından taş atan, başka kimliklere bürünmüş tiplerin akla mizana sığmayan söylemlerin kirlettiği akılları tamir etmesi de zor oluyor. 

Mesela bizim çikolatacı, Yunuz’un kayığına binmiş yazıyor da yazıyor. Oysa ona çağrıda bulundum. ‘Bakın bu bildiğiniz gibi değil sizi aldatıyor o da başkasının kayığında’ diye ama nafile…Çikolatacı o zaman seni kontenjanda görmezsem darılırım. Ki Keleş seni yazmayacak! Adam senle uğraşamaz ama İP gibi Yunuz’u ve avenesini nasıl dizmiş şaşırmadım değil. 

Uzaktan bakınca haliniz “oy Nurcan’ım Nurcan’ım…” 

Kadın kılığında değil kendi adınla da bana bağıra bilirsin! Senin de bağırma hakkın var burası özgür bir ülke. 

Bu yazdıklarımdan Davut Güloğlu alınmasın. 

Sahne tozu yutmuş bir sanatçının, mahalle tozu yuttuğu bir dönemde neler dediğini bilmeden gezmesi bence normal…

Seçim analizleri ve anket sonuçlarıyla alakalı birkaç şey yazayım diyorum bu Yunuz aklıma gelince bir gülme tutuyor ve yazamıyorum. Benden demesi bırakın fitnenin peşinden gitmeyi meraklarınızı yazılı olarak sorun ben cevaplarım. 

Çocuklara sarhoşlara kar yağmayan dağlara ve güzel yarınlara…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar