Sporcularımız Milli Takım Kampına gidiyor

Tokatta düzenlenen “ Sadık Dirim” Türkiye Halter Şampiyonasında Düzce sporcular,  2. lik 3.lük ve 5.cilik dereceleri ile döndüler.

Sporcularımız Milli Takım Kampına gidiyor
1.02.2023 - 16:10
Güncelleme 1.02.2023 - 16:25
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


24-28 Ocak 2023 tarihleri arasında Tokat da düzenlenen “Sadık Dirim” Gençler ve U-23 ferdi Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil eden Konsopa Gençlik Spor Kulübü sporcuları bayanlarda 45 kg da yarışan Yağmur Melek Şahin toplamda 119 kg kaldırarak Türkiye 3. cüsü olurken, aynı sıklette yarışan diğer sporcumuz Şevval İnce toplamda 117 kilo kaldırarak Türkiye 5. si oldu.

 U-23 kategorisinde ise 71 kiloda yarışan Yağmur Kaplan toplamda 150 kg kaldırarak Türkiye 2. si oldu.
Türkiye Şampiyonasında dereceye giren Yağmur Melek Şahin ile Şevval İnce ise Mart ayı sonunda Arnavutluk’ta yapılacak Yıldızlar Dünya Şampiyonası hazırlık kampına katılmaya hak kazandılar.

Konsopa Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Betül Aydın ise yaptığı açıklamada, “iki sporcumuzun da milli takım kampına davet edilmeleri kulübümüz ve ilimiz adına gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Konsopa Gençlik Spor Kulübü olarak sporcularımıza destek veren Gençlik spor il müdürümüz İsa Yazıcıyaspor hizmetleri Müdürü Gülay Ercan halter il temsilcimiz Servet Türkel’e teşekkür ediyorum” dedi.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar