ÖZLÜ, DÜZCESPOR TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzcespor Tesisleri’nde ihtiyaç olan bazı donanımların belediye tarafından karşılanacağı sözünü vermişti. Bugün tesislerde yönetim üyeleri ile buluşarak futbolcuların kullanımı için alınan buzdolabı ve çamaşır makinelerini teslim etti.

ÖZLÜ, DÜZCESPOR TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ
3.11.2022 - 23:32
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, geçen sezon gösterdiği başarı ile bir üst lige çıkan ve aynı başarı grafiğini sürdüren Düzce Cam Düzcespor’a desteğine devam ediyor. Yönetim üyeleri ile sık sık bir araya gelen Başkan Özlü, takımın ihtiyaç duyduğu bazı ihtiyaçların belediye tarafından karşılanacağı sözünün ardından bugün tesislerde teslim törenine katıldı. Toplantıda kısa bir açıklama yapan Başkan Özlü, 18 Temmuz Stadyumu’nun taşınması konusunda merak edilenleri de cevapladı.

Taşınma işleminin devre arası sonundaki karşılaşmalara kadar yetiştirilmesi için çalışacağını aktaran Başkan Özlü, 18 Temmuz Stadyumu’ndaki Maraton Tribününün Şıralık’ta bulunan yedek stadına kurulması dışında merkezdeki stadın kalan kısımlarının faal bir şekilde yine kullanılacağını söyledi.
Başkan Dr. Faruk Özlü sözlerine şöyle devam etti: “Gençlik ve Spor Bakanımıza gittim. Ben stadın yapılmasını istiyoruz dedim.
Beyefendinin talimatı var yeni stad yapmayacağız dedi. Yatırım programına alın dedim. Yatırım programına alıyoruz dedi. Mevcut tadımızı taşıyacağız dedim. Tamam masraflarını ben karşılayacağım dedi. Çim sahayı yaptık. Sadece maraton tribünle sınırlı bir taşıma olacak. Maraton tribünü alıp karşıya koyacağız. Saha duracak, karşı tribün duracak. Protokol tribünü duracak. Önümüzde 3 maç var. Fenerbahçe başkanı sahada maçlar yapılırken sahayı yeniledi. Şöyle bir planlama yapmak istiyoruz. Yeni stat TFF standartlarına göre olacak. 7 bin 200 kişilik stat olacak.
Çelik parasını sokağa atmayı göze alsaydık, buraya çelik konstrüksiyon yapabilirdik ama yapmadık. En maliyet etkin yöntem maraton tribünle sınırlı yöntem. Orayı alacağız buraya monte edeceğiz. 7 bin 200 kişilik stat oluyor. Buradan bir yol açıyoruz, ulaşım da kolay oluyor. Taşınma sürecinde destek istiyorum. İkinci yarının ilk maçının burada oynanacağı şekilde düzenlemek istiyoruz. İkinci ihale 30 milyon tuttu.
Spor Toto Genel Müdürlüğü bize ödeyecek. Maraton tribününden kaynaklı bütün zararı ben karşılayacağım. 9 maç için destek olacağım. Kayıp kadar destek olacağım.”


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar