Deniz Baykal yaşamını yitirdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Millletvekili Deniz Baykal'ın yaşamını yitirdiğini duyurdu. Baykal'ın cenaze törenine ilişkin ayrıntılar ise CHP Antalya İl Başkanlığı tarafından paylaşıldı.

Deniz Baykal yaşamını yitirdi
11.02.2023 - 16:08
Güncelleme 11.02.2023 - 16:08
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


CHP'nin eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal 84 yaşında hayatını kaybetti.
Uzun süredir sağlık sorunları ile mücadele ettiği bilinen Baykal'ın Ankara'daki evinde uyurken öldüğü öğrenildi.

Haberi sosyal medya hesabından duyuran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bize mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun” diye yazdı.
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, "Babam bu sabah evinde uykusunda vefat etti. Hepimizi başı sağ olsun" dedi.
Baykal'ın cenaze merasimine ilişkin ayrıntılar ise CHP Antalya İl Başkanlığı tarafından paylaşıldı.
Buna göre; Baykal için ilk tören 14 Şubat 2023 Salı günü saat 10.00’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde yapılacak.
Ardından saat 11.30’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenecek törenin ardından Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılınacak namazdan sonra Devlet Mezarlığı'nda defnedilecek.
Baykal'ın ölüm haberinin ardından CHP'li belediye başkanları ve vekiller sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı paylaştı:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: "Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm CHP ailemize başsağlığı diliyorum."
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: "Antalya milletvekili ve önceki dönem genel başkanlarımızdan Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve partimize başsağlığı diliyorum."
CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: "Başımız sağ olsun…"


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar