Çok Merak Edilen 6’lı Masanın Adayı

Uzun zamandır 6’lı masanın adayı merak konusuydu sonunda açıklanacak. Bir Televizyon yayınına katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Saadet Partisi'nin ev sahipliğindeki toplantıda 13 Şubat'ta kamuoyuna cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız" ifadelerini kullandı. Açıklamalarını bu yönde sürdüren Kılıçdaroğlu, 13 Şubat'ta adayın kim olacaklarına karar vereceklerini ancak kamuoyuna açıklanmasının farklı bir tarihte gerçekleştirilebileceğini de ekledi.

 Çok Merak Edilen 6’lı Masanın Adayı
30.01.2023 - 00:25
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


“BİLLİ BİR TAR
İHTE TÖRENLE AÇIKLANABİLİR “
Kılıçdaroğlu, "Gerekirse o gizlilik muhafaza edilir, belli bir tarihte güzel bir törenle de açıklanabilir" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etmesinin ardından gözler, adaylarının belirlenmesi için 6'lı Masa'ya çevrilmişti. Kılıçdaroğlu, Bir Tv canlı yayınına katıldığı canlı yayında cumhurbaşkanı adayını ne zaman belirleyeceklerini ve kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu.
"13 ŞUBAT'TA KAMUOYUNUNA ADAYI AÇIKLAYACAĞIZ"
 Kılıçdaroğlu, "13 Şubat'ta kamuoyuna cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız. Öyle bir karar aldık. Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde" ifadelerini kullandı.

"13'ÜNDE KARAR ALACAĞIZ, AMA SONRA DA AÇIKLAYABİLİRİZ"
Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, "Artık 13 Şubat'ta mı olur? Yoksa 13 Şubat'ta karar alacağız, bu kararın açıklanması için belli bir tarih mi olur bakacağız. Burada da büyük bir olasılıkla 13'ünde karar alacağız. Cumhurbaşkanı adayımızı diyelim ki 13'ünde değil de 23'ün de kamuoyuna bir şekilde ortak mutabakatla birlikte açıklayacağız" dedi.
"GEREKİRSE GİZLİLİK MUHAFAZA EDİLİR"
Sunucunun 13 Şubat'ta karar verirseniz bu bilginin 13'ünde ya da 14'ün öğrenilebileceğini ifade etmesinin ardından Kılıçdaroğlu, "Onu bilmiyorum. Samimi söylüyorum, bilmiyorum. Gerekirse o gizlilik muhafaza edilir, belli bir tarih gerçekten güzel bir törenle açıklanabilir" diye konuştu.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar