HASAN ŞENGÜLOĞLU AK PARTİYİ ŞENLENDİRECEK.

Türkiye şeçime gidiyor. Tüm Türkiye’yi 2023 seçimlerinin heyecanını sardı. Türkiye Cumhuriyeti 1. asrın yöneticilerini 14 Mayıs seçimlerinde seçecek. Bir yandan Cumhur İttifağı iktidarı korumaya çalışırken diğer yandan Millet İttifağı 1. asrın sonrasını yönetmek için büyük mücadele veriyor.

 HASAN ŞENGÜLOĞLU AK PARTİYİ ŞENLENDİRECEK.
28.01.2023 - 20:27
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Cumhur İttifağın adayı tüm aşamalarda belli iken seçime 110 gün kala hala Millet İttifağı adayını belirleyemedi. Bilinmeyenlerin arasında kararsızlar ve onlarca İttifak dışı partiler mevcut. Bir de seçimi belirleyecek en büyük taraf Halkların Demokratik Partisi yani HDP’nin tavrı bir çok dengeyi değiştirtire bileceği konuşuluyor.

Ülke çapında seçim mini özeti bu şekildeyken Düzce’de de taşlar yerine oturmaya başladı. Düzce’de seçim dönemlerinde Ak Parti adına Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor. Geçmişte milletvekilliklerinde 3-0  Belediye Başkanlığı döneminde 10-0 gibi sonuçları elde etti. Dolayısı ile Düzce’de Ak Parti’nin süreç yönetimi dengeleri belirleyecektir.

Ak Parti adına böylesi zaferleri elinde bulunduran Düzce geçen seçimde 5 Belediye 1 Milletvekilliğini kaybetti. Ak Parti’de Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde İl Başkanlarının istifası usulü bulunuyor. Usul gereği İstifasını veren Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin sonrası Ak Parti Düzce’de büyük bir heyecanın temeli ortaya çıktı. Ak Parti’de mental yorgunluğun şikayetini ilgili ilgisiz herkes anlatıyor, dillendiriyordu. Öyle ki bu gidişat devam ederse kalan 5 belediyenin bir çoğunu daha kaybedebilir, kalan 2 vekilliğinin biri daha kaybedebilir görüşü öne çıkıyordu.

Ülkede yaşanan enflasyon, ekonomik dengesizliği ile Düzce Ak Parti yönetiminin mental yorgunluğu birleştiğinde bir çok takipçi durumun içler acısı olduğunu ön görüyordu.

İl Başkanı Mustafa Keskin istifası sonrası Ak Parti Düzce teşkilatında büyük bir sevinç yaşandı. Bu sevinç ve heyecan Ak Parti Düzce teşkilatında olumlu bir hareketlenme ortaya çıktı. Bu durumun ilk göstergesi il başkan adaylarının ortaya çıkması. On’a yakın isim Ak Parti Düzce İl Başkanlığı adaylığını açıkladı. Rakamın on’lar olması Ak Parti Düzce teşkilatında çok olumlu karşılandı. Birbirinden tecrübeli isimler yarış içerisinde girdi ve Ak Parti Düzce teşkilatı kendi içerisinde temayül yoklaması yaptı. Ak Parti teşkilatının isteği şu şekildeydi, İş dünyasında başarılı, Ak Parti için liyakatli ve Ak Partinin mevcut yapısının içerisindeki  ismin İl Başkanı olmasını istiyordu. Temayül yoklaması da bu fotoğrafı ortaya çıkardı.

Ve Ak Parti Genel Merkezi beklenen atmayı yaptı. Cumhurbaşkanı Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Düzce İl Başkanı ile fotoğrafını yayınladıktan sonra Ak Parti Düzce teşkilatında büyük sevinçle karşıladı. Bu genç, başarılı ve aileden isim Hasan Şengüloğlu oldu. Hasan Şengüloğlu Düzce kamuoyunda sevilen, çalışkan, başarılı bir isim. Düzce tam bir kültür cenneti. Bir çok kültürün bir arada yaşadığı şehir, Düzce adeta tüm ülkeyi yaşayan bir şehir. Yeni İl Başkanı Hasan Şengüloğlu Düzce’de yaşayan tüm kültürlerle çok iyi diyalogları olan bir isim. Genç Başkanın atanması ile birlikte Ak Parti dışında olan kesimlerde de çok olumlu havalar oluştu. Düzce’nin hasret kaldığı birlik ve beraberliği sağlayacak olan ismin Hasan Şengüloğlu olacağı kanaati her geçen gün daha çok dillenmeye başladı.

Hasan Şengüloğlu çok heyecanlı, ilk açıklamasında Düzce’yi bütünleştireceğinin sinyalini verdi. Düzce’de tekrar Ak Parti adına büyük zaferleri tekrar yaşatacaklarını tekrar 3-0 milletvekilliği 10-0 belediye başkanlıklarını alacaklarını ifade ediyor.

Düzce Analiz Gazetesi olarak Ak Parti Düzce İl Başkanlığına atanan Hasan Şengüloğlu’na başarılar diliyoruz.  Ak Parti Düzce teşkilatını ve Düzce’yi şenlendirmeye devam edecek mi, takip edeceğiz


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar