O GAZETELER VE TELEVİZYONA SUÇ DUYURUSU

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, kendisi ile ilgili gerçeği yansıtmayan konulur ile ilgili yayın yapan basın kuruluşu hakkında dava açtı. Aktaş, TDP İl başkanlığı yeni il binasının mobilyaları için anlaştığı şahsın tehdit, hakaret ve şantajlarına mağdur kaldığı için de suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.

 O GAZETELER VE TELEVİZYONA SUÇ DUYURUSU
25.01.2023 - 13:17
Güncelleme 25.01.2023 - 13:19
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


Geçtiğimiz aylarda TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de katılımıyla görkemli bir şekilde açılan TDP İl Binasının mobilyalarını yapan Selim Rumeli, TDP İl Başkanı Sezgin Aktaş ile 19 bin lira karşılığında anlaştı. Aktaş, peşinat olarak Rumeli’ye 10 bin lira para verdikten sonra mobilyaları yaptırdı. Daha sonra mobilyaları yapan şahıs 2 bin lira daha elden alarak 12 bin lira para almış oldu.

Aktaş’a ait iş yerinde yemiş, eğlenmiş
Mobilyaları yapan Selim Rumeli, İl Başkanı Sezgin Aktaş’a ait eğlence mekanında eğlenerek 4 bin 280 lira hesap bıraktı. Geri kalan kısmı ise yine Selim Rumeli’nin arkadaşı olan bir kişiye Aktaş tarafından havale edildi.
Alacağı olduğunu iddia ederek tehdit, şantaj ve hakarette bulundu
Aldığı ücret ve eğlenme masraflarına rağmen Selim Rumeli bu kez Aktaş’tan alacağı olduğunu iddia ederek telefon etti. Telefonda Aktaş’ın sesini kanuna aykırı bir şekilde kayıt eden Rumeli, bu ses kaydı ile Aktaş’a şantaj yapmaya ve 50 bin lira alacağını bir şekilde tahsil edeceğini, tahsil edemezse bu durumu basına ve kamuoyuna aktaracağını söyledi. Bunun üzerine sinirlerine hakim olamayan TDP İl Başkanı Aktaş ise karşı cevap verdi.
https://img.haber8.pro/769/6275-2512023-131512.pngedince şikayetçi oldu
Selim Rumeli isimli mobilyacının şantajlarına devam etmesi ve kanunsuz şekilde kayıt ettiği ses kaydı ile Düzce’de ki yerel bir televizyona haber yaptırması karşısında ise Aktaş durumdan şikayetçi oldu. Polis merkezine giderek ifade veren Aktaş, kendisine şantaj yapan, hakaret ve tehdit eden Rumeli’nin cezalandırmasını istedi.
 
Siyasi kariyerinin önüne geçmeye mi çalışıyorlar?
Siyasi olarak son dönemde yıldızı parlayan Aktaş’ın, siyasi kariyerinin önüne geçmek isteyen bazı kişilerin yanı sıra bu özelliği üzerinden rant ve gelir elde etmeye çalışan şahıslar gerçek dışı iddialar ortaya atmaya başladılar. İlk ve son olmayan bu iddialar karşısında Aktaş ise kendisine yakışanı yaparak sükunetini korumaya ve hukuki yollardan hakkını aramaya devam ediyor.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar