Kadın Eylem Planını Açıkladı

  DEVA Partisi Genel Merkez Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen seçim çalışmalarına Düzce ‘den başladı.

Kadın Eylem Planını Açıkladı
24.01.2023 - 20:27
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


DEVA Partisi Genel Merkez Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen ve ekibi, Düzce İl Başkanı Murat Caymaz ve yönetim kurulu üyeleri ile Kusursuz Kafede basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Başkan Caymaz, “genel merkezimizden genel başkan yardımcımız ve kadın politikaları genel başkanı Elif Esen hanımefendi yanımızda ve beraberindeki heyetle birlikte bugün Düzce'de bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize ziyarete geldiler. Tabii ülkemizde artık siyasi sürecin daha da hızlanacağı bir döneme girmek üzereyiz. Takriben seçim startı verilmiş olarak algılayabiliyor ve tarihi netleşmiş gibi 14 Mayıs'ı işaret ediyor. Tabii Türkiye Büyük Millet Meclisi nasıl bir karar verecek bunu hep birlikte izleyeceğiz. Oradan çıkacak olan kararını göre artık nasıl bir yol izlenmesi gerekiyorsa biz DEVA Partisi olarak o yolda tüm çalışmalarımızı tüm gayretimizle göstererek seçime en iyi

şekilde hazırlanmaya gayret göstereceğiz. DEVA Partisi bildiğiniz gibi son dönemlerde yeni kurulan bir parti fakat, Genel başkanımız başta olmak üzere sayın Ali Babacan ve ekibiyle birlikte yani böyle bir kısa tabirle freni olmayan bir porşe gibi geliyor. Yani hem yapmış olduğu çalışmalar 22 tane alanda farklı alanlarda hazırlamış oldukları eylem planları toplamda 5400 tane maddeden oluşan bir hazırlık var. Kıymetli arkadaşlarım yani çok ciddi bir hazırlık, çok ciddi bir çalışma. Bunlar gerçekten liyakatli işinin uzmanı olan insanlar tarafından hazırlanmış olan projeler, planlar, programlar, eğitimden tutun, sağlık alanında, sosyal politika alanında. Finans politikaları alanında ekonomi alanında yani aklınıza gelecek. Türkiye'nin bugün ihtiyacı olan problem yaşadığı ne kadar konu varsa hepsiyle ilgili. Önce problemlerin tespiti sonrasında çözüm önerilerini içeren eylem planlarımız hazır. Yani bugüne kadar Avrupa'da olmak üzere böyle bir siyasi hazırlık yapılmamış, takip ediyoruz. Avrupa'da bazı gazetelerde makale olarak okutulmaya başlandı. Bunlar yazılıyor. Ciddi çalışmalar biliyorsunuz genel başkanımız geçtiğimiz günlerde Davos'ta. Dünya ekonomik forumu'na katıldı, Türkiye'den davet edilen tek siyasi liderdi. Çünkü alanı gerçekten uzmanlık ve bu alanda dünyada bir karşılığı var. Dünyada tanınıyor. Dünyada saygı duyuyor. Aslında ülkemizin yetiştirmiş olduğu bir değerdir. Ülke olarak millet olarak hepimiz sahip çıkmak zorundayız. Hepimiz bununla gurur duymak zorundayız. Gerçekten Türkiye'de böyle insanlar yetişiyor, zor kıymetini bilelim, destek verelim inşallah. Güzel yarınlar hepimiz için, gençlerimiz için, memurlar için, işçiler için hepimizi güzel yarınlar bekliyor diyelim böyle ümit ediyoruz.

Bunun için gayret gösteriyoruz. Sorunlar var. Bu sorunları da tabii kabul etmek lazım. Mevcut hükümet maalesef bunları görmezden geliyor, kabul etmiyor, kabul etmediği için de bir çözüm önerileri yok. Sadece gündemi sürekli başka konularla meşgul edip, yani böyle sürekli farklı ne derler? 10'a çıkart şeyi yönlendirip her hafta bir düşman her hafta bir polemik oluşturup gündemi dağıtma yoluna gidiyorlar. Bu bizim için doğru değil. Takip ediyorsunuz? Genel başkanımız Ali Babacan, mizah olarak da çok böyle saygın bir beyefendi kişiliği var. Aslında ülkemizin ihtiyacı olan siyasi profil bu ya biz buna inanıyoruz. Böyle herkesi kucaklayan herkesle güzel temaslar kuran diğer siyasi partilerle de istişarelerde bulunan böyle bir yapılması lazım. Biz siyasi profillerin bu şekilde idol olmasını istiyoruz. Yani böyle insanları kutuplaştıran, milletimizi kutuplaştıran değil de tam aksine insanları birleştiren, herkesi kucaklayan. Türkiye cumhuriyetinde yaşayan yaklaşık 85.milyon insanın bir arada kardeşçe yaşayabildiği ve herkesin fikirlerini özgürce dile getirebildiği bir ortam olmasını istiyoruz. Tüm siyasi çabamız bu” şeklinde konuştu.

DEVA Partisi Genel Merkez Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen ise basına yaptığı açıklamada, bölge çalışmaları kapsamında Düzce’de olduklarını, bugün Düzce, yarın Sakarya ve ardından da Cuma günü Kocaeli’de olacaklarını ifade etti.  Esen, “Genel merkezden kadın politikalarından 2 arkadaşımla birlikte geldim. Ekip koordinatörümüz ve yine bölge sorumluluklarımızdan, arkadaşlarımız bu 3 gün birlikte çalışacağız, inşallah bu ara tabii seçiminde artık tarihinin yavaş yavaş belirlenmesiyle bizim de saha çalışmalarımız yoğunlaşıyor, artıyor. Haftaya Allah kısmet ederse ekipçe yine 167 kişi olarak Adana bölgesinde olacağız, Adana, Osmaniye, Mersin’de çalışacağız, öncelikle bugün burada bir aradayız. Ülke olarak önemli günlerden geçiyoruz. Ülkemiz tarihinde önemli bir yeri olacak seçime doğru ilerliyoruz. Biz bu seçime kader seçimi diyoruz. Ülkemiz için bir kader seçimi. Çünkü yaklaşık 3 yıl önce DEVA partimizi kurduğumuzda bugünlere ne kadar ihtiyaç olacağının farkındaydık. Biz bugünleri görerek yola çıktık, ihtiyaçları sorunları görerek yola çıktık ve bugün O günlerde görmüş olduğumuz sorun ve ihtiyaçlar ne yazık ki çok daha derinleşerek çok daha vatandaşımızın canını acıtarak yol almaya devam ediyor. Ama biz o gün yola çıktığımızda parti programımıza da hepiniz dönüp bakabilirsiniz. Durduğumuz noktada net. Bu gün daha da kendimizden emin adımlarla güçlenerek devam ediyor. Değerli genel başkanımız Ali Babacan eşliğinde hem genel merkez ekiplerimiz hem illerdeki böyle kıymetli arkadaşlarımız, hepsi kendi alanlarında bilgi sahibi, deneyim sahibi arkadaşlar.” dedi.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar