ÇAKAR’DAN GÜNDEN’E CEVAP

Düzce Belediyesinin son meclis toplantısında Belediye Su Kardeşliği Protokolü ile alakalı konuşan ve İSKİ ve dolayısıyla İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile Düzce Belediyesi arasında imzalanamayan protokol üzerinden, herhangi bir bilgiye dayanmadığı anlaşılan ifadelerde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden’e İYİ Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ender ÇAKAR şu ifadelerle seslendi;

ÇAKAR’DAN GÜNDEN’E CEVAP
27.12.2022 - 16:16
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

‘’ Ülke sathında Belediyeler arası Tarım ve Orman Bakanlığınca koordine edilen Belediye Su Kardeşliği projesi ve protokolü var olan bir gerçektir. Düzce Belediyesi ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi arasında bu protokolün imzalanamayışını koordinatörlüğünü yaptığım İSKİ ile ve şahsımla gayri ciddi ve yakışıksız  bir üslupla ilişkilendiren Sayın Günden’in konuyu takip etmediğini ve iddiaları ile alakalı alışageldiğimiz üzere
    
yine hiç bir bilgiye sahibi olmadığını ifade etmek isterim. Ekteki İSKİ’nin cevabi metninden de anlaşılacağı gibi ilgili protokole ilk etapta imzalanamayışının sebebi tamamen usule dair bakanlıkça göz ardı edilen hususlar olup tarafımızca da takip edilecek olan eksikler metine eklenerek protokol imzalanması adına gereken yapılacak ve İBB ile Düzce arasındaki ilişkiler daha da güçlendirilecektir.

Sayın Günden’in , yine alışageldiğimiz gibi, konunun detaylarını bilmeden şahsıma ve partimize yönelik yapmış olduğu gayri ciddi ve bulunduğu makamın taşıması gereken siyasi ağırlıkla bağdaşmayan ifadelerini kendisine iade ediyor ve kendisinden işini ciddiyet ile yapmasını, bir iddiada bulunacaksa alt yapısını iyice araştırmasını istiyorum.

​Siyaset ciddi bir iştir Hasan Bey ve ciddiye alınmalıdır. Işinizi ciddiyetle yapmalısınız ki biz de sizi ciddiye alabilelim “Dedi.
 


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar