“Soru Önergeleri Cevapsız Kalıyor"

Düzce Belediyesince inşaatı devam eden ve kent trafiğini oldukça olumsuz yönde etkileyen asar suyu projesiyle alakalı kamuoyunu bilgilendirme amaçlı çalışma yapan İYİ Parti Düzce Teşkilatı adına İl Başkanı Yunus Özay Er , “Aylar boyunca Belediye Meclis üyelerimizin verdiği soru önergeleri Düzce Belediyesi tarafından cevaplanmamakta aynı tavır ne yazik ki diğer muhalefet meclis üyelerinin soru önergelerinde de yaşanmaktadır.

 “Soru Önergeleri Cevapsız Kalıyor"
17.12.2022 - 10:32
Güncelleme 17.12.2022 - 10:34
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00Bu sebepten dolayı basın yayın organları kanalıyla asar suyu projesinin mevcut durumu ile alakalı sorularımızın cevabını Düzce Belediyesinden kamuoyu adına beklemekteyiz” dedi.

Er, “Şehre katma değer yaratmasını umduğumuz projenin “fore-kazık” ve zemin güçlendirmede yaşanan son değişikler sonucu ne kadara mal olması planlanmaktadır? Mevcut yapısı sebebiyle üzerinden araç geçmeyeceği bilinen ve  ne araç ne de yaya trafiğine de ne kadar katkısı olacağı bilinmeyen bir köprüye ödenmesi planlanan milyonlarca liranın dünyada kaç örneği vardır?  Parasal olarak oldukça yüksek bir miktara ulaşan köprünün maliyeti için ilk başta yapılan finansal planlamanın dışında ekstra bir borçlanma beklemekte misiniz? Ortaya ekstra maliyetler çıkacak mıdır ? Cevap evet ise bu ekstra maliyet kalemlerini nasıl finanse edeceksiniz? Düzce Belediyesinin bu güne kadar yapmış olduğu projelerde yaşanan aksaklıklar ve gecikmeler göze alındığında proje planlanması ve ön çalışmalarında hata yapıldığını düşünüyor musunuz ve yöntem değiştirmeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Er, “Düzce İYİ Parti teşkilatı olarak soru önergelerimize devlet yönetme ciddiyeti paralelinde cevap verilmesini ısrarla ve umutla bekliyoruz ki Düzce halkı adına siyasi partilerin en doğal hakkıdır.’’ Dedi.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar