“Bizim İktidarlığımız Döneminde Fındık 4 Dolar Olacak”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Partisinin Düzce İl Başkanlığı açılışı için Düzce’ye Geldi. Sarıgül Düzce’de yoğun ilgiyle karşılaştı. Sarıgül Partisinin Düzce İl başkanlığı binasının açılışı için geldiği Düzce de esnaf ziyareti ve Cuma namazını kılan Sarıgül namaz çıkışı Cedidiye Camii önünden parti binasına kadar mehter takımının marşları eşliğinde Bulvar üzerinde esnafı selamlayarak il binasına geldi.

“Bizim İktidarlığımız Döneminde Fındık 4 Dolar Olacak”
28.10.2022 - 17:01
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

 İl Binası önünde bir süre mehteran bölüğünün marşlarını dinlemesinin ardından il binasının açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Partililer ile birlikte düzenlediği basın toplantısında şu konulara yer verdi.

Sarıgül basın açıklaması öncesinde;  Türkiye de okuma alışkanlığı olmadığı gibi, başta ben olmak üzere kendimize olmak üzere okuma alışkanlığı yaratmak

lazım dedi ve kitap okumak en büyük hazinedir en büyük enerjidir şeklinde değerlendirmede bulundu.

“FINDIĞI DÜZCE ÜRETİYOR”

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül “ Fındığı Düzce üretiyor ama piyasayı İtalyan şirketleri belirliyor parayı ‘da İtalyan şirketleri kazanıyor. Söz veriyorum Türkiye Değişim Partisinin iktidarlığı döneminde  fındığın kilosu 4 dolar olacak. Fındığı bir daha hiç kimse konuşamayacak. Fındık üzerinden siyaset yapılmasını önleyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

DÜZCE MİLLETVEKİLLERİ TEŞKİLATIN İÇİNDEN OLMALI

Sarıgül, Seçimlere Düzce’nin Milletvekili Düzce’den olmadığı sürece hiçbir şey düzelmez dedi ve konuşmalarına şöyle devam etti. “ Düzce’nin milletvekili teşkilatların içinden gelecek Düzce’nin milletvekili ilimizde bir cenaze, düğün, açılış ve köylerde sorun varsa Düzce Milletvekili sorunları ile ilgilenir. Düzce’yi örnek bir şehir haline getireceğiz. Düzce’miz gerçekten hakkettiği kadrolarla yönetilecek” dedi.

BAŞÖRTÜSÜ YASASI

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül son günlerde tartışılan başörtüsü konusundaki şunları söyledi. Sarıgül “ Başörtü yasası yeniden gündeme geldi.  TDP olarak, Biz diyoruz ki ey erkekler Türkiye’de bulunan bütün erkekler kadınların başörtüsünden elinizi çekiniz! Kadınların başörtüsünü erkekler takacak değil. Onun kararını kadınlarımıza bırakalım. Referandum yapılacaksa’ da bu referandum’ da sadece kadınlar oy kullansın. Başörtüsünü siyaset malzemesi yapmayınız!” diyerek iktidara ve muhalefete Düzce’den sonlendi.

YERLİ OTOMOTİV TOG DESTEKLİYORUZ

Sarıgül, Türkiye’de üretilen yerli otomotiv TOG’ u destekllediklerini belirterek şu değerlendirmede bulundu. Sarıgül,  ” İtalyan, Fransız ve Alman arabalarına güle güle TOG bereketinle gel TOG yerli malı yurdun malı herkes TOGU kullanmalı” değerlendirdi.

SEZGİN AKTAŞ KARDEŞİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı ve kurucusu Mustafa Sarıgül basın açıklamasının son bölümünde, Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş’ın kıza zamanda Düzce de parti olarak güzel işlere imza attı. Düzce’de ilgi gösterilen ve sevilen bir parti haline geldi. İl Başkanım Sezgin Kardeşime çalışmalarından ötürü teşekkür ederim dedi.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar