İşte Görüşmelerin İspatı, Bu damı Yalan

Saadet Partisi Düzce Gençlik Kolları eski Başkanı Berat Öztürk, adı geçen partide görevi başında olmasına rağmen, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ile görüşerek anlaşmaya varılmıştı. Saadet Partisi Düzce Gençlik Kolları Başkanı Berat Öztürk partisinden beklediği desteği göremediğini gerekçesi ile Başkanlık görevinden ve parti üyeliğinden istifa etmişti. Öztürk’ün istifasının ardından gözler hangi partiye geçeceği merak ediliyordu.

İşte Görüşmelerin İspatı, Bu damı Yalan
11.09.2022 - 22:00
Güncelleme 11.09.2022 - 22:26
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Mustafa Sarıgül ile Genel Merkezde görüşme sonrasında çekilen fotoğraf. Fotoğraf çekildiğinde Berat Öztürk Saadet Partisi Düzce Gençlik Kolları Başkanıydı. 
 
İşte bir siyasetçiye yakışmayan hareket;

Berat Öztürk, Saadet Partisi Düzce Gençlik Kolları görevinde bulunduğu süreçte, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ile Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş, Merkez İlçe Başkanı Hakan Karslıoğlu, Gençlik kolları başkanı Oğuzhan Söğütlü, Kadın Kolları Başkanı Emine Kaplan ve Berat Öztürk Parti Genel Merkezinde bir araya gelerek toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında partiye geçme konusundaki sözünün alınmasının ardından, Sarıgül ile birlik fotoğraf da çektiren Öztürk bu hareketiyle partiye geçmiş olarak kabul edildi. Rozet takma töreni Genel Merkezde bir program ile yapılması planlanıyordu.  

Berat Öztürk’ün kendisi ile ilgili Türkiye Değişim Partisi saflarına geçtiği konusundaki Gazetemiz Düzce Analiz Gazetesi’nde çıkan haber kendi değerlendirmesine göre yapılmıştır. Çıkan haberin yalanlaması çocukça bir davranış olarak değerlendiriliyor.

ŞİMDİ SORUYORUZ

-          CHP Düzce Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Çetrez ile görüşerek partilerine geçme karşılığında Meclis Üyeliği istediniz mi?

-          Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanlığı ile görüşerek Partilerine geçme karşılığında Gençlik Kolları Başkanlığı istediniz mi?

-          İyi Parti saflarına geçtiniz, Düzce İl Başkanlığından Meclis üyeliği istediniz sizi de 17 – 18 Aday sıradan aday gösterilme sözü aldınız mı?

TDP DÜZCE İL BAŞKANI AKTAŞ SİYASET ARANASINA SORUYOR     

“Siyaset çocuk oyunu mu sanılıyor?”

Türkiye Değişim Partisi Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş, Saadet Partisi Düzce Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevinden istifa eden Berat Öztürk’ün Partilerine geçtiğini açıklamıştı.
Aktaş, Berat Öztürk uzun zamandır Türkiye Değişim Partisi ile flört ediyordu. Partimize geçme isteğini kendisi belirtmesi üzerine çalışmalarımız bu yönde ilerlemişti.
TDP Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş açıklamalarına şöyle devam etti.
“ Berat Öztürk uzun zamandır, Türkiye Değişim Partisi ile flört ediyordu. Partimize geçme isteğini kendisi belirtmiş, Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül ilede Genel Merkezde İl Teşkilat Üyeleri ve Berat Bay ile birlikte toplantıda kendisinin beklentilerinin kabul edilerek partimiz saflarına geçme sözü alınmış ve rozet takma programı düzenlenerek partimize geçmiş olacaktı. “
Aktaş açıklamalarına şöyle devam etti; “ Hangi Parti Saflarına geçerse geçsin önemli değil söz ağızdan çıkar sözün ardında durmak gerek. Birçok parti teşkilatları ile görüşerek beklentilerinin iyisini vermiş olmalılar ki, Berat Öztürk İYİ Parti ile nikah kıydı. Kendisine hayırlı olur inşallah. Yalnız bu hareketiyle ‘Siyaseti çocuk oyunu sanıyor’ yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

MİLLET VEKİLLİĞİ BEKLENTİSİ

Aktaş Öztürk’ün Millet Vekilliği beklentisi olduğunu belirterek, “Yıllardır Saadet Partisi Düzce Gençlik Kolları teşkilatının içerisinde çeşitli kademelerde görev yapan ve son olarak Gençlik Kolları İl Başkanı olan Berat Öztürk, Saadet Partisi’nden il yönetiminden görev hatta milletvekili adayı olmak istediğini iletti. Ancak Saadet Partisi’nden karşılık alamayan ve koltuk uğruna davasından vazgeçen Öztürk, bu kez Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Parti’mize kur yapmaya başladı. il yönetiminden görev isteyen Öztürk’ün bu şartı kabul edilince Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezi’ne gidilerek, Öztürk Genel Başkan Sarıgül’le tanıştırıldı ve rozet takma töreni için hazırlık başladı.

İşte Düzce Analiz Gazetesine yapmış olduğu açıklamanın akşamıdan samimi bir fotoğraf. 

Ancak Türkiye Değişim Partisi’nden de çabuk sıkılan Öztürk, siyaseti adeta çocuk oyununa çevirerek bu kez İYİ Parti saflarına katılmaya karar verdi.

Öztürk’ün bundan sonraki durağının hangi parti olacağı bilinmezken, kamuoyu ‘Siyaseti çocuk oyuncağına çevirdiler. Türkiye ve Düzce bu gibi zihniyetle bir adım ileri gitmez’ yorumlara yapmaya başladı.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar