Kaplan “KADINA ŞİDDET’İN CEZASI AĞIRLAŞTIRILMALI”

Türkiye Değişim Partisi, Düzce Kadın Kolları Başkanı Emine Kaplan Türkiye’de ve Dünyada Kadına Şiddetin artık son bulmasını istiyoruz.

Kaplan “KADINA ŞİDDET’İN CEZASI AĞIRLAŞTIRILMALI”
19.08.2022 - 19:54
Güncelleme 19.08.2022 - 19:55
Haber Merkezi

Kaplan yaptığı basın açıklamasında “TDP olarak kadına yönelik şiddete sesini en çok yükselten ve konuyu en çok gündeme taşıyan siyasi partilerin başında geliyoruz” açıklamasında bulundu.
Türkiye’de ve Dünyada kadına yönelik şiddetin her geçen gün daha arttığını belirtti.
Türkiye Değişim Partisi, Düzce Kadın Kolları Başkanı Emine Kaplan ” Kadına şiddet her türlüsüne karşıyız. Türkiye’de ve Dünya’da kadın ölümlerinin bir an evvel kanunlarla önlenmesi, kadın ölümlerinin son bulması için ‘hayır’ diye bağırmaya ve haykırmaya devam edeceğiz. Cezalar çok daha ağırlaştırılmalı ki kadına şiddetin son bulmasını istiyoruz. Kadınımızı şiddet uygulayarak öldürmüş birisi artık gün yüzü görmemelidir.”

Kadınların gün geçtikçe çoğaldığını kadının sesinin daha da güçlü çıktığını ifade eden, kaplan ‘’yaptığımız iş, gönül verdiğimiz dava ne olursa olsun bu uğurda çok çalışmalı, çok çabalamalıyız. Kadına daha çok siyasette görmek istiyoruz. Biz kadınları Türkiye Değişim Partisi çatısı altında siyasete çağırıyoruz. Gelin sizlerde bize katılın. Burada özgür ve güvende olacaksınız. Burada bizimle sesiniz daha da güçlü çıkacak. Bu katılıma biz erkeklerden de destek istiyoruz. Erkekleri eşitliğe yönelik tüm faaliyetlerimizde yanımızda olmalarını istiyoruz. Bizlerle çalışmak isteyen tüm kadınlarımızı destek olma konusunda partimiz için çalışan, üreten,  gönül veren kadınlarımızı yanımızda görmek istiyoruz’’ dedi.

 


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar