Ayşe Keşir, Uluslararası Adalet, Barış ve Eşitlik Konseyi heyeti ile görüştü

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Uluslararası Adalet, Barış ve Eşitlik Konseyi (COJEP International) heyetiyle bir araya geldi.

Ayşe Keşir, Uluslararası Adalet, Barış ve Eşitlik Konseyi heyeti ile görüştü
19.07.2022 - 17:15
Haber Merkezi

COJEP Asya, Avrasya ve Afrika’nın temsil edildiği heyette;  Azerbaycan, Bangladeş ve Kongo Demokratik Cumhuriyetinden üyeler yer aldı.

COJEP International Başkanı Ali Gedikoğlu ve heyetinin, "Gönülden Gönüle Türkiye" projesi kapsamında AK Parti Genel Merkezi'nde ziyaret ettiği Keşir, sivil toplum kuruluşları ve siyaset iş birliğini son derece önemsediğini ve siyasetin çözüme yaklaşmadaki en önemli ayağının sivil toplum iş birlikleri olduğunu söyledi.

AK Parti hükümetlerinin, kadınlara yönelik sağlık, eğitim, istihdam ve şiddetle mücadele alanlardaki çalışmalarını aktaran Keşir, bu çalışmaların Türkçe, İngilizce ve Almanca anlatıldığı kitapçıkların Fransızcasının da basılacağını bildirdi.

Keşir, heyet üyelerinin Kadın Kollarının çalışmaları ve kadın eksenli çalışmalara yönelik soruları üzerine şöyle konuştu: Kadın konusu bizim için sadece bir cinsiyet konusu değildir. Hem temel insan hakları konusudur aynı zamanda bir beşeri sermaye unsuru olduğu için de kalkınmanın en önemli konusudur. Bundan dolayı bizim 2053 ve 2071 hedeflerimiz içinde hedefe koyduğumuz o Büyük Türkiye hayalimizi mutlaka biz kadın erkek omuz omuza gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

COJEP International Başkanı Gedikoğlu da "Gönülden Gönüle Türkiye" projesinin, 2019'dan beri yaptıkları çalışmaların sonucu olduğunu belirterek, "Özellikle 2019'da 'Adil Bir Dünya İçin Bir Şey Yap' kampanyası yaptık. Bu proje aslında 'Dünya 5'ten büyüktür' anlayışının sivil versiyonu ve Afrika için Birleşmiş Milletler, New York ve Strazburg'ta programlar yaptık." dedi.

Merkezi Strazburg'da olan, Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika'da resmi temsilcilikleri bulunan Konsey, Avrupa Konseyi, Birleşmiş Milletler, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Avrupa Temel Haklar Ajansı ve UNESCO'ya akredite uluslararası kuruluşlar arasında yer alıyor. Konsey; gençlik, ırkçılık ve ayrımcılıkla mücadele, demokratik katılım ve eşit haklar alanlarında uluslararası çalışmalar yürütüyor.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar