Semir Bolat
Semir Bolat

Gazete: ANALİZ GAZETESİ

semir_bolat@hotmail.com

15 Ağustos 1959'da Mersin'in Menteş Köyü'nde doğdu. Yayınlanan; Deneme, Roman, Tiyatro Oyunları Eserleri vardır. Ayrıca köşe yazıları, sinema eleştirileri ve yorumlarıyla gazeteciliğe, TV, Radyo Programcılığına devam ediyor.

GAZZE: ‘DÜNYA BAKTI, GÜNEY AFRİKA YAPTI’

  • 26.01.2024

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Emperyalizmin şımarık çocuğu İsrail için damdan düşenlerin anladıklarından gelen sonuç.

 

Irkçılığa ve soykırıma karşı yıllarca mücadele veren Güney Afrika Cumhuriyeti başkaları hamaset yaparken o ise gerekeni yaptı. Liderleri Nelson Mandela ‘ın izinde tüm dünyaya bir kez daha ibret alınacak bir ders verdi.

İsrail, Bütün Dünyanın gözleri önünde Filistin Halkı Üzerinde soykırım uygulamaları içinde iken Dünya devletleri sadece baktı. Biri hariç söylem yerine icraat yaparak kendi liderleri Nelson Mandela’ ya yakışır şekilde hukuksal ve gerçeklerle güçlendirilmiş çalışmalarını Lahey Adalet Divanına sunarak gerekeni yaptı.

Lahey Adalet divanı dosyayı görüşmeyi önce kabul etti.

Sonra acil görüşme talebi ile toplandı.

Görüşmelerde görülen lüzum üzerine bir ay içinde ihtiyati tedbir ile soykırımın önlenmesi için karar alındı.  Nihai kararı beklemeden ihtiyati tedbir ile soykırımın önüne geçmeyi İsrail’e bütün dünyanın gözü önünde iletti. Artık bundan sonra timsah gözyaşı dökmekle masum görünmeye çalışanların maskeleri düşecek.

Lahey Adalet divanında İsrail’in lehine oy kullanan 2 üye dışın da 13 üye aleyhte oy kullanmıştır.

Bu anlamlı karar ile Dünya artık Hukuk ile zulmün arasında tavır alanlara göre netleşecek. Barışın sürmesi adına ve Emperyalizmin insanlık dışı vahşetine karşı kanun tanımaz hukuk gözetmeyen sonuçlarının süreceği bir Dünyanın sebep olacağı felaketleri de 3. Dünya savaşı yâda nükleer tehlikelerin önünde önemli bir set oluşturacak tavır ruh ve dayanışmanın yöntemini göstermiştir.

Bu vesile ile Güney Afrika Cumhuriyeti bütün Dünyaya hukuksal yolarla Mahatma Gandi ve Nelson Mandela yolundan yürüyerek bütün insanlığa başta Siyonist olmak üzere onun yanında yer alan ve kayıtsız kalan ülkelere ders verecek bir mücadele mucizesini yaşadıklarından ders alarak bütün dünyaya armağan etmiştir.

Bu kıskandıran tavrı keşke Emperyalizme karşı ulusal kurtuluş meşalesini M Kemal ile yakan ülkem göstermiş olsaydı.

Dünya baktı Güney Afrika yaptı.

Kalın Sağlıcakla.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar