Minik Öğrencilere 112 Ambulansı Tanıtıldı

Düzce İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Sağlık hizmetlerinden minik öğrencilere ambulans tanıtıldı. Düzce 112 Acil Sağlık Servisi Başhekimliği tarafından, Cevat Şahin Anaokulunda eğitim gören minik öğrencilere, 112 acil sağlık hizmetleri ve ambulans içinde bulunanlar tanıtıldı.

 Minik Öğrencilere 112 Ambulansı Tanıtıldı
6.10.2022 - 11:47
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ’ın da katıldığı etkinlikte, okul bahçesine getirilen 112 acil servis ambulansını inceleyen öğrencilere acil bir durumla karşılaşıldığında nasıl ambulans çağırmaları gerektiği, hangi durumlarda
112 aranacağı ve gereksiz meşgul edilmemesi, ambulansın çalışma sistemi, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi konularında bilgiler aktarıldı.

İl Sağlık Müdürü YILMAZ, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın acil sağlık hizmetleri konusunda temel bilgiler ile donatılması, ambulanslara yol verme, doğru olarak sağlık sistemini kullanabilme ve de

112 Acil Çağrı Merkezine nasıl ulaşabilecekleri ile alakalı bilgilendirmeleri ve sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olması amacıyla farkındalık eğitimlerinin devam edeceğini belirtti.


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar