Safinaz Gümüş
Safinaz Gümüş

Gazete: Düzce Tüketici Hakları Derneği Başkanı

Safinaz GÜMÜŞ Yazdı...

  • 16.03.2024

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü Kutlu Olsun

Tüketicinin haklarının korunmasında ve geliştirilmesinde her anlamda önemli olan daha baştan üreticiden tüketiciye,hizmet sağlayıcıdan hizmet alıcıya kadar uzanan süreçte bilinçli,sorumluluk sahibi olmak ve her birimizin de aynı zamanda tüketici-hizmet alıcı olduğumuzu unutmamak. Vatandaşlarımızın satın aldıkları malın veya hizmetin fatura-makbuz ya da fişini mutlaka almaları olası sorunla karşılaşıldığında Tüketici Hakem Heyetlerine-Tüketici Mahkemelerine başvurularda gerekli bilgi ve belgelerle ibraz etmeleri gerekmektedir. Tüketicinin söz konusu belgeleri satıcıdan veya hizmet sağlayıcıdan mutlaka talep etmeleri çok önemlidir.
Tüketici olarak her birimizin tüketimin araç değil ihtiyaç olduğu noktasında bilinçli davranarak çocuklarımıza da küçük yaşlarda “Bilinçli Tüketici”olma yolunda sorumluluk anlayışı içerisinde olan bireyler olarak yetiştirmeliyiz.
Ayrıca Tüketici Hakem Heyetlerine Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un tüketicilerimizin üzerinde farkındalık oluşturması noktasında fedakarca yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor,bu duygularla 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü’nü kutluyorum.
Sağlıcakla…!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar