MHP’nin Tabanı, İlkeler ve Değerler diyor!

Milliyetçi Hareket Partisi’ne adaylık sürecinde talep çok yüksek. 14 Mayıs'ta yapılacak Başkanlık ve Parlamento seçiminde 28 siyasetçi Milletvekili aday adayı başvuru yaptı, 21 siyasetçinin aday adaylığı süreci onaylandı.

MHP’nin Tabanı, İlkeler ve Değerler diyor!
5.04.2023 - 15:54
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Oldukça yüksek sayı ile talep gören Milletçi Hareket Partisi Düzce teşkilatında kesin adaylık sürecinde parti tabanından vekil adayı istiyor. 

Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri ve üyeleri adaylık sürecinde her fırsatta ve mecrada parti tabanının temsil etmesi gerektiğini ifade ediyorlar. 

MHP’nin tabanı adaylık sürecindeki ortak kanaat şu şekilde;

*MHP bir ilkeler Partisidir.

*MHP değerler Partisidir. 

*MHP Sayısal değerlerle ölçülen parti değil, özgün değerler üzerinde varlığını sürdüren bir Partidir. 

*MHP başarı ya da başarısızlık kendi yetiştirdiği evlatları ile yaşanması gerektiğine ifade eden bir Partidir. 

*MHP Popülaritenin gücünü kendi geçmişinden aldığına inanılan bir Partidir. 

*MHP Barajın altında kaldığında kendi yetiştirdiği evlatları ile üzülürken olası barajın üstündeyken de kendi evlatları ile süreci yöneten bir Partidir.

Dolayısı ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin tabanını araştırdığımızda ortaya çıkan söylemler bu şekilde: Geçmiş dönemde MHP Düzce teşkilatında yöneticilik yapmış Partinin abisi diye ifade edilen Ömer Albayrak sesleri oldukça yüksek sesle konuşuluyor. 

Ömer Albayrak Milliyetçi Hareket Partisi'ne hayatını adayan bir isim. Üniversite yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Merhum Aplaslan Türkeş’in de öğrencileri arasında yer alan Albayrak Parti tabanının beklentilerinin tamamına cevap veren bir isim olduğu ifade ediliyor. 

İş İnsanı Ömer Albayrak parti ilkelerine uyan bir isim ötesinde parti tabanında sevilen bir isim. Aday Adaylık sürecinde parti ilkelerine uyan isimler bulunsa da partinin yöneticileri ve tabanı usul anlamında da Ömer Albayrak isminin 1.nci sırada olması gerektiğini ifade etmektedirler. Tüm bu ilkeler ve değerler temelinde Parti Yöneticileri ve tabanı 8 Nisan'da açıklanacak kesin listede Ömer Albayrak ismi 1. Sırada bekleniyor.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar