KOLOĞLU "SEÇİM İÇİN DEĞİL GEÇİM İÇİN ZAM YAPTIK!"

Cumayeri Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 30 bin lira oldu. SEÇİM İÇİN DEĞİL GEÇİM İÇİN ZAM YAPTIK Cumayeri Belediyesinde en düşük işçi maaşı 30 bin TL’ye çıkarıldı Cumayeri Belediyesi’nde çalışan 16’sı kadrolu, 68’i  CUMTAŞ şirketinde olmak üzere toplam 84 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi Belediye İş Sendikasıyla imzalandı.

KOLOĞLU "SEÇİM İÇİN DEĞİL GEÇİM İÇİN ZAM YAPTIK!"
25.01.2024 - 16:19
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Cumayeri Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 30 bin lira oldu. SEÇİM İÇİN DEĞİL GEÇİM İÇİN ZAM YAPTIK Cumayeri Belediyesinde en düşük işçi maaşı 30 bin TL’ye çıkarıldı Cumayeri Belediyesi’nde çalışan 16’sı kadrolu, 68’i  CUMTAŞ şirketinde olmak üzere toplam 84 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi Belediye İş Sendikasıyla imzalandı. Buna göre Cumayeri Belediyesinde çalışan bir işçinin en düşük maaşı 17 bin 2 TL’den 30.000 TL’ye çıkarıldı. Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu Belediye Konferans salonunda düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza töreninde işçilerle bir araya geldi. Koloğlu; ‘’bu sözleşmede Cumayeri Belediyesinde çalışan arkadaşlarımızın asgari ücret diyebileceğimiz en düşük maaş olan 17 bin 2 TL’yi 30 bin TL seviyesine çektik. Biz bundan 3 yıl önce yapmış olduğumuz sözleşmede o günkü ekonomik şartlarımıza göre bir sonraki sözleşmede daha iyi refah payı oluşturacağımızın zaten taahhüt etmiştik. Birincisi onu yerine getirdik. İkincisi ise şuanda bizim mesai arkadaşlarımız çalışma arkadaşlarımız Cumayeri ile alakalı gece gündüz demeden çöpünden tutunda suyunun tamirine kadar aklınıza ne geliyorsa her türlü hizmeti noktasında canla başla çalışıyorlar. Bu maaş artırımının seçim ile herhangi bir alakası yok. Mesai arkadaşlarımızın çalışma arkadaşlarımızın alın terlerinin bir karşılığıdır. ’dedi. Ayrıca Başkan Koloğlu, Belediye çalışanlarına  bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar