İYİ Parti Sorgun İlçe Teşkilatı Üyeleri Toplu İstifa Ettİ

İYİ Parti Sorgun İlçe Teşkilatı Siyasi İşler Başkanı ve İlçe Başkan Yardımcısı Durak Kaya, parti binasında görevden alınan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Sorgun İlçe Teşkilatı Üyeleri Toplu İstifa Ettİ
23.02.2024 - 10:19
Haber Merkezi

Kaya, şunları söyledi: "İlçe yönetimimizle birlikte 400’ü aşkın üyeyle birlikte istifa ettik. İstifa gerekçemiz Genel Merkez tarafından açıklanmadı. Genel seçimlerde Sorgunlu MHP'li ve AK Partili milletvekilleri olmasına rağmen %16.8 oy alarak oyumuzu %300 arttırarak önemli bir başarı elde ettik. Ancak, bu başarının ardından hiçbir gerekçe gösterilmeden Genel Merkez tarafından Prof. Dr. Sayın Taner Demirel'in kişisel egosunu tatmin etmek amacıyla görevden alındık. Burada da Sayın Bakanımız Lütfullah Kayalar teşkilatın arkasında durmadı ve biz Sorgun ilçe yönetimi olarak istifa ettik. 400’ü aşkın üyemizle birlikte istifalar var ve istifalar devam ediyor."

İstifaların devam ettiğini belirten Durak Kaya, bu durumun parti içinde ciddi bir memnuniyetsizliğin ve sorunların işareti olduğunu vurguladı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar