Erdoğan Bıyık, Balkan Odalar Birliği Genel Kurulu’na Katıldı

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Balkan Odalar Birliği’nin Selanik’te gerçekleşen Genel Kuruluna katıldı.

Erdoğan Bıyık, Balkan Odalar Birliği Genel Kurulu’na Katıldı
14.12.2023 - 09:43
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun davetiyle, 11 Balkan ülkesinin üyesi olduğu Balkan Odalar Birliği’nin Selanik’te gerçekleşen Genel Kuruluna katıldı.

Balkan ülkeleri arasındaki ticari anlaşmalar, karşılıklı ticaret hacimlerinin genişletilmesi, dünya genelindeki siyasi iklimin ekonomiye etkileri gibi birçok konunun gündeme geldiği toplantıda, Eurochambers Başkan Yardımcısı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da görüşlerini dile getirdi.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, toplantı hakkında yapmış olduğu değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; “Türkiye’nin muhtelif oda başkanlarıyla birlikte, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’yla birlikte bu organizasyonda yer aldık. Katıldığımız tüm toplantılarda, tüm organizasyonlarda iş insanlarımızın gittiğimiz yerlerde hangi fırsatları değerlendirebileceği noktasında istişareler yapıyoruz. Balkan ülkeleriyle geçmişten gelen bir kültür ve medeniyet bağımızın da olması, bu ülkeler ile yapılan ticaretin hacmini yüksek tutuyor. Odamız üyelerinin de yoğunlukla ihracat yaptığı ülkeler arasında balkan ülkeleri önemli paya sahip. Balkan ülkelerine özellikle mobilya, metal, makine ve tekstil ürünleri ihracatımız var. Biz bu pazarlardan daha fazla nasıl pay alabiliriz sorusuna odaklandık. O bölgenin oda başkanlarından bilgiler aldık. Edindiğimiz tecrübeleri ve bilgileri üyelerimiz ile paylaşacağız”


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar