Üzeyir Yiğit Yazdı "Havadan Sudan Mevzular Ve Yunuz"

Üzeyir Yiğit Yazdı  "Havadan Sudan Mevzular Ve Yunuz"
4.01.2024 - 11:25
Güncelleme 4.01.2024 - 11:51
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Sabahın 04  

Uykum kaçtı yine Peri Kızına şiirleri yazayım istedim bir türlü gelmedi ilham, mevsimine gelmeyince iklim benim de ayarım bozuldu sanırım. Birde tükenmeyen hastalık… 

Ankara’da seçimin havası oturmaya başladı. Hiçbir siyasi genel merkezi rahat değil herkes biri birini gözetliyor. Büyük şehir adaylıkları bıçak sırtında, kampanya süresi hayli daraldı adayları zorlayacak bir takvime an itibarıyla girdik. 

Gelelim Düzce de neler oluyor. 

En net ve Türkiye de ilklerden bir adayımız var Mehmet Keleş, sallana sallana kampanya yürütüyor. 

Yanında evlere şenlik bir Yunuz var il başkanı diyecem ama bi yakıştıramadım geldim geleli. Bizim sahte doktor, Keleş’in ciddi kıyafetine, yüzünün gülmesine, pozitif enerjisine inat, spor kıyafet, paspal, asık yüz, değişik bir halde umursamaz bir tavırda dolanıp duruyor. 

Ula sanki silah zoruyla tutuyorlar. 

Adamı zorla aylardır tahrik edip ayartan, her ilden önce genel başkanı çağırıp adaylığını açıklatan sen değil miydin? Bütün arkadaşlık hukuklarını ayaklar altına alarak hem de. 

Eee sende anladın koltuk gidiyor. 

Anladın anlamasına da ok yaydan çıktı Yunuzzzz. Dönülmez bir akşamın ufkuna girdin. Yağmur vururken cama ilk baharda sana da bay bay diyeceğiz artık kendi iklimine döner işine bakarsın. 

Bu şehre en güzel hizmet bu olur. 

Hayatımda gördüğüm en kötü siyasetçisin, memlekette senin kadar il başkanlığı yapan olmadı o koltuğun hakkı; ilk seçimlerde başka şey olmaktır. Ama sen dervişsin, hakkından hırkandan vaz geçersin lakin bi o koltuktan asla! Bırak onu söz aynını alacağım sana. 

Doktor bak ne diyeceğim…

Seni meclis üyesi seçelim. Bi seçilmenin de hazzını yaşa, dünyalık zevklerden tamamen istifade et ki gelecekte emin olalım bazı şeylerden. 

Eğer Keleş Meclis üyeliği için senden para isterse 10 bin tl benden söz! Ama kontenjan falan risk etme ilk sıra bi ihtimal olabilir. iki ye de razı olma, hele üç derse, “senin yaptığın işi” de sus! 

Çikolatacıyı kontenjana yazdır. Yorulmuş, az fitne fücurdan arınır belki boşta kalırsa. Birde umreye yolla onun da umre seyahatine katkı bulurum. Ya da ev sahiplerini ayartmak yerine parasını hayra harcasın. 

Diyeceğim çok ama sabah oldu neredeyse uyumam lazım. 

Vesselam 

Direnişe devam! O anladı kime selam dediğimi


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar