ÜZEYİR YİĞİT YAZDI...‘’SİYASETTE SAHTE DOKTARA DİKKAT’’

Gerçi senin büyüdüğün arkadaş ikliminde utanma hissi yok ....

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI...‘’SİYASETTE SAHTE DOKTARA DİKKAT’’
20.12.2023 - 10:03
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Dr Yunuz’un bu iş bilmez halleri siyasi mevta Keleş’in üzerine son kürek toprakları atacak gibi… Keleş’in sonu, İYİ Partililer için Yunuz’un gidişi gibi kutsal bir amaca hizmet eder temennisiyle.

Bir siyasetçi düşünün ki! Sadece arzu ettiği kitleye hitap ederek siyaset yapıyorum sansın. Facebook ta 3 bin arkadaş veya takipçisi varsa bunun yüzde 10’u aktif takipçiyse o kadar alıcısı var. 

Keleş’in sayesinde sokakla tanıştı, o Keleş’i değil Keleş onunu tanıtıyor. “Bu arkadaşta bizim il başkanı, hani Üzeyir’in yazdığı Yunuz var ya işte bu.”  Eli önde bağlı boynu bükük tebessümle gözümün önüne geldin Yunuz. Eeeee haklısın elbette, kolay değil AK Parti kovulmuşu birini tut ne umutla kurulan bir partinin 10 tane yöneticisiyle ardı sıra dolan. 

Ha birde bana Facebook ta İTHAL demişsin aşk olsun Yunuz! 

İTHAL de ne demek? 

Bak, ben seni meşhur etmek için varımı yoğumu ortaya koydum işim gücüm reklamını yapmak. Bu arada senden bir beklentim de yok! Ha yok derken aslında var, az delikanlı ol, sosyal hesaplarını herkes görsün, birde muhatabının adını kullan hem siyasi hem insanı bir tavır bu. Kimi övüyorsun kime sövüyorsun bilsin herkes.

Neyse ithal demiştik şimdi sana bi soru.

Faruk Özlü mü ithal hayranı, AK Parti kovulmuşundan medet uman sen mi? 

Ben mi ithalim, yoksa Mehmet Keleş mi?

Soru iki oldu ama olsun Sayın Yunuz doktora tezinin konusu neydi unuttum ama sosyal bir alandaysa bu kavramları iyi çalış benden sana ödev.

Sıklıkla İTHAL ifadesi kullanıldığı için bende ufak bi izah yapam kendim için. Ben bu toprakların yerlisiyim. Ebesi, dedesi bedel ödemiş bir ailenin çocuğuyum, üç büyük dedem  senin de atalarının ana yurdu olan  Kuzey Cephesinde   Ruslara vatanı bırakmamak için savaşmış ve Dedelerimden biri 8.5 yıl sonra dönebilmiş köyüne.

Ben ve benim gibi buralara senden 30 yıl, 50 yıl hatta 70 yıl sonra gelenleri suçladığın ya da işimize karışmasın dediğin ithaller bu toprakların masum ve bedel ödeyerek fakir kalmış çocukları. Yarın oy istediğin hatta partinde dava arkadaşım dediğin ithallerin yüzüne bakarken utanmayacak mısın? 

Gerçi senin büyüdüğün arkadaş ikliminde utanma hissi yok.  

İşte bu vesileyle İTHAL nedir biliyor musun? 

Senin Mehmet Keleş hamlendir. 

Sen kalk! Siyasetin tozunu birlikte yuttuğun teşkilatı, cebinde ki parasını alıp harcadığın sokakları birlikte arşınladığın insanları dolandırıp AK Parti de kendi ifadesiyle “kapıya konmuş” birini, o insanlara seçtirme iradesini dayat! 

İşte bu irade İTHAL bir iradedir.

Senin masum görünümlü bu dayatmacı duruşun, despot ve üsten bakma hallerindendir. Sana göre “sen akıllı teşkilatta diğerleri marabadır.” 

İYİ Parti de bu ırkçı yaklaşıma karşı, ekmeği için buralara gelen bütün arkadaşları Yunuz’u yalnızlaştırmaya davet ediyorum. 

Zaten yalnızlığı da seviyor.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar