Düzce TSO’da tanıtıldı

KOSGEB Yeşil Sanayi Destek Programı Düzce TSO’da tanıtıldı

Düzce TSO’da tanıtıldı
19.12.2023 - 12:48
Güncelleme 19.12.2023 - 12:53
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

KOSGEB ve Dünya Bankası iş birliği ile yürütülecek olan “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” kapsamında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeşil dönüşümünü verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan Yeşil Sanayi Destek Programı’nın Düzce tanıtımı Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısına KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin konuşmacı olarak katılırken, çok sayıda KOBİ statüsündeki üye de katılım sağladı.

Yeşil Sanayi Destek Programı, KOSGEB’in diğer hizmetleri hakkında katılımcılara bilgiler aktaran KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, üyelerin program hakkındaki sorularını da yanıtladı.

Necdet Yaşar Şahin; “Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı” ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin güneş enerjisi yatırımlarına 14 milyon TL’ye kadar, “Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı” ile de enerji, su ve hammadde verimliliği, sürdürülebilir ve iklime dayanıklı atık geri dönüşümü, endüstriyel simbiyoz ve döngüsel ekonomi konu başlıklarında hazırlayacakları projelere 4 milyon TL’ye kadar destek sağlanacağını ifade etti.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar