SEDAŞ ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU !

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen “Sektörle Buluşma Günleri” etkinliğine katılan SEDAŞ yöneticilerine, katkıları ve katılımları için teşekkür belgesi takdim edildi.

SEDAŞ ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU !
14.12.2023 - 16:02
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin (SUBÜ) 2023-2024 öğretim yılı “Sektörle Buluşma Günleri” kapsamında düzenlendiği etkinliğe katılan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) yöneticileri, elektrik dağıtım sektörü ve işleyişi hakkında öğrencilere detaylı bilgiler verdi.


Etkinlikte konuşma yapan SEDAŞ Regülasyon ve Uyum Direktörü Mustafa Yılmaz, SEDAŞ’ın Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce ve Gebze’yi içine alan 20 bin kilometrekarelik geniş bir bölgede elektrik dağıtım faaliyetlerini sürdürdüğünü, 2 milyonu aşkın müşterinin beklenti ve ihtiyaçlarına göre planladıkları yatırımlarla bölgenin enerji ihtiyacını karşıladığını anlattı. SEDAŞ’ın sorumluluk alanlarında yer alan saha faaliyetleri, regülasyon yönetimi, AR-GE çalışmaları konusunda detaylı bilgi aktaran Yılmaz, öğrencilerin elektrik dağıtım sektörüyle ilgili merak ettikleri pek çok soruya da yanıt verdi.

 

Öğrencilerini iş dünyasıyla birlikte yetiştirmeyi önemsediklerinin altını çizen SUBÜ Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi İlker Dursun, verimli ve keyifli geçen etkinlik sonrası SEDAŞ Üst Düzey Yöneticisi Mustafa Yılmaz’a teşekkür belgesi takdim etti.

SEDAŞ Bölge Operasyon Uzmanlarının da deneyimlerini aktardığı öğrenci buluşmasındaenerji sektörü tüm detayları ile ele alındı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar