KAR GELİYOR !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün raporlarına göre, Düzce dahil birçok ilde hafta sonunda kar yağışı öngörülüyor.

KAR GELİYOR !
13.12.2023 - 11:40
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yurdun Genelinde Sağanak ve Kar Yağışı Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün güncel verilerine göre, bugün ülkenin büyük bir kısmında sağanak ve kar yağışları bekleniyor. Doğu kesimlerin yer yer çok bulutlu olacağı tahmin edilirken, Doğu Akdeniz'in ve İç Anadolu'nun doğu kesimleri, Batı Karadeniz'in doğusu ve Bolu çevresi ile Orta ve Doğu Karadeniz, yağışlı geçeceği öngörülüyor. Diğer bölgeler ise parçalı ve az bulutlu bir hava yaşayacak.

Yağışlar Genellikle Yağmur ve Sağanak Olacak

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olması öngörülüyor. Ancak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun doğusunun yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışları bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'da pus ve yer yer sis görülebilir.

Düzce'de Sıcaklık Dalgalanmaları

Düzce'de ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, Perşembe ve Cuma günleri sıcaklıklar 17 derecelere kadar çıkacak. Ancak, hafta sonunda kent genelinde sıcaklıkların 12 derece birden düşmesi bekleniyor. Pazar günü, en yüksek sıcaklığın 5 derece olması öngörülüyor. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Pazar günü Düzce'de kar yağışının görüleceğini belirtti. Şen, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz'in iç kesimleri, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Kastamonu, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Afyonkarahisar ve Ankara gibi bölgelerde kar yağışının beklendiğini ifade etti.

Bu hava durumu koşullarıyla birlikte, vatandaşların dışarı çıkarken dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları önemli olacaktır. 


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar