Üzeyir Yiğit Yazdı ''Şist Doktor''

Taklitçi doktor seni...

Üzeyir Yiğit Yazdı ''Şist Doktor''
12.12.2023 - 12:33
Güncelleme 12.12.2023 - 14:03
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00


Sayın Yunuz, haftada bir topladığın istişare kurulunu toplamadığını duydum. Beni de konuşmuyor ve yok sayıyormuşsun. Zaten bu abileri dinleyip, kendi bildiğini yaptığını abiler de biliyor. Hatta...

Taklitçi doktor seni.

Sana bir vazife, Nuran Sayman zamanın bir yerinde Dr. Faruk Özlü'ye bir soru yöneltmişti. Aynen aktarıyorum; “Sayın Faruk Özlü gerçek olanlar bunlar. Bırakın başka adayları sataşmayı iftirayı bunları izah edin. Görevden alınan başkanınıza hesap sorun önce..” noktası virgülü bu hatta Rabia anıtını paylaşıp her bir parmağa rakam vermişti. Toplamı 1 milyar 420 milyon olan bir paranın hesabını sormasını istiyor. 

Buyurun Nuran Hanım mikrofon sizde tanık korumayla kimlik değiştirilmediyse muhatabı sizde anlattırın. Haaaa anlattırıp arındırarak başladıysanız mevzuya bize de bilgi verin.

Aynı şeyi Ender içinde yapın neydi Keleş Belediyeciliği bizde duymak istiyoruz yeniden. Sende taahhüt mü aldın başka bir formülle mi geliyor? 

Önce ki adayın etrafında pervane olup Meclis üyeliğini garantiye aldığın gibi Sayın Keleş’in yanında yürüyerekte alacağını sanıyorsan yanılıyorsun. Ne 140 akil isim içinde varsın. Nede sokakta sana inanacak bir kitle var. Valla Sayın Keleş sayı hesabı yapar, inan baban dahil en yakın arkadaşlarından oy alamazsın. Akıbetin, “Sen merkez ilçe başkanısın” diye Sayın Yunuz’un yanında gezdirip son dakika sarhoşla işi bitirmesi gibi ani ve sessiz olacak.

Demedi deme! 

Eee kim kaldı davaya inanıp bedel ödeyen, kaç isim etrafınızda ilklerden, bu arkadaşların ayrılma sebebi sizin şahsi duruşunuz ve “şahsınıza” duruşunuz olmasın? 

Miras yer gibi gezip partiye kuruş harcamadan meclis üyesi olan Çikolatacı kimin hakkını yedi?
Oysa kazandığı parayı esirgemeyen sanayide ekmeğini taştan çıkarıp sizinle bölüşen abimiz Kabataş’lı olmadığı için mi hakkı gasp edildi? 

Tabi sizin işleriniz beni alakadar etmez ama! 

Kendi menfaati için kuralsız ve ceberut olanların, “hak arama” söylemleri politik, itici ve eğreti geliyor bana. Size gelmiyor mu?

Doktor civanım… 

Hayatın bir yalan üzerine kurulu gibime geliyor, sahiden bu planları sen mi yapıyorsun?

Düzce için yapılan bir siyasi profil oluşturmuştunuz. Bence de başarılıydı, hala merak ediyorum bu emeği siyasi bir mevta için nasıl heba ettin ya da hangi gerekçeyle? 

Bak doktor, sana tavsiye kandırdığın arkadaşlardan helallik al. İl başkanlığından istifa et  huzuru bul git işlerinle uğraş diyeceğim ama senin siyasette olma maksadını anlamadım. Sadece il başkanlığı için yaptığını söyleme gülerim vallahi… 

Çikolatanın bitteri iyi derler ben anlamam istişare kurulunda tartışıp kanaat beyan ederseniz size minnettar olurum vesselam...


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar