Üzeyir Yiğit Yazdı "Mehmet Keleş -2"

Evlere şenlik bir yayındı Keleş’in Cihat Tutkun’a konuşması, neresinden bakılırsa bakılsın, mizah ve absürt şeylerle doluydu.

Üzeyir Yiğit Yazdı  "Mehmet Keleş -2"
5.12.2023 - 09:01
Güncelleme 5.12.2023 - 09:48
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00
İşin aslı, bazı yerlerinde Keleş’in ifadeleri sataşma ve nefsi müdafaa olmasaydı, belki de yazmazdım; duymaz yoluma devam ederdim. Neticede Yunuz bana yetiyor.
 
Yine müsaadenizle Yunuz ile başlayım söze!
 
Abi Keleş konuşuyor, konuşuyor. Bir buçuk saat sonra başlıyor; “Bir Yunuz Özay Er var… Şimdiye kadar çalıştığım en başarılı, en dürüst, en düzgün, en yetenekli… il başkanlarından biri.” Devamında bir yerde “Kendini aşmış” diyor. Bu kanıya nasıl varıyor? Birlikte Koray Aydın Beye gidip Yunuz’un; ‘Ben değil, parti teşkilatından hiçbir kimse değil, Düzce'de tek kazanacak aday Keleş diyor. Mealinde öz verisini ve kendini aşmasına vurgu yapıyor. Keleş’i neyin etkilediğini anlıyoruz.
 
Ama biz buna beceriksizlik diyoruz! İş güzarlık ve hadsizlik diyoruz.
 
Sen bir teşkilatın yaşına yakın il başkanlığı yap! Kendini yetiştireme, başka bir kişinin yetişmesine müsaade etme, teşkilatından bir kişiye bile güvenme ve hatta onları dolandır. AK Parti’nin “kapıya koyduğu” bir abimizi al getir o genç teşkilatta, baş tacı yapılmasını iste!
 
Hatta adam bile, ne sebeple kapıya konulduğunu bilmiyor…
 
Bu ne dayanışma, bu ne fedakârlık elbette Sayın Keleş konuşmasında En en en en diyecek.
 
Bir de neye takıldım. Ya arkadaş Metin Kaşıkoğlu, Fevai Aslan, Hikmet Keskin ve Sayın Çakır… alınmaz mı neden bu kadar gömdün adamları? Hangisi dürüst değil, hangisi başarısız, hangisi yanlış ve yeteneksiz?
 
Hikmet hariç hepsi gayet başarılı ki vekil olabilmişler. Hikmet Bey de cesur ki aday adaylığı yaptı kaç sefer… Yunuz’u öv çünkü İYİ Parti için hakkın olmayanı sana verdi.
 
Ah bu ortaklık.
 
Konu nefsi müdafaa olacaktı birden Yunuz’un arkadaşlarına yaptıklarının hiddetine kapılıp neler yazdım…
 
Anlaşılan bir yazı daha yazacağım. Bu yazıda da birkaç mevzuya söz atıp veda edem, saat gecenin 02'si oldu.
 
Mesela bir yerde hem alt yapıyı övüyor aynı konuşmanın devamında şehre gelen suyun yüzde 81’inin kayıp kaçak olduğunu nereye gittiğini bilmediğinizi söylüyorsun. Sonra da Faruk Özlü’nün almak istediği krediyi “Bir başkanın borçlanmasını kendinden 6 ay sonrası için yapamaz, derken alınan kredi miktarının da 6 başkanlık dönemine sirayet edeceğini beyan ediyorsun.”
 
Yani alt yapı için borçlanmayı, senin mantıkla 30 sene başkanlığı garantileyecek bir kardeşimizin yapması gerekiyor.
 
Bizle kafa bulmuyorsan Yunuz’a uymaya başladın demek bu.
 
Ya nasıl bir fantezi içindesin Kırım Türkleri Merkezi  için yaptığın paylaşımla halkı açıkça trollediğini anlatıyorsun.
 
Bir de Özlü iki kitap yazdı doğru! Ama senin anlattığın ikinci kitap şehrimizde yapılan bir sempozyumun kitaplaştırılmış hali onu Sayın Özlü ben yazdım demiyor. Mevzuyu tamamen yanlış anlamışsın.

Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar