Üzeyir Yiğit Yazdı "Alemsiniz"

Ne okuduğunu nede gördüğünü anlamayan bir haldeler Yunuz ve aveneleri...

Üzeyir Yiğit Yazdı "Alemsiniz"
2.12.2023 - 11:01
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Anlamaya engel at gözlükleri ve niyetleri fitne fücur işleri olunca ben anlayışla karşılıyorum bu cahilane hallerini, hoş bana da eğlence oluyor can sıkıntısından yazıp çiziyorum işte. Eksik olmasınlar!... 

Yaptıklarını muhalefet etmek sanıyor olmaları da ayrıca bi garip. Gülüyoruz hep birlikte. 

Ah seni gidi ‘Çikolatacı’ seni, yazdıklarını gördüm… Ula sahiden ne yer ne içersiniz merak ediyorum, siz bir araya gelip gelip gaz mı alıyorsunuz? Sarhoş bir yandan, Yunuz bir yandan, ekibin yeni üyesi ve diğer bazıları… 

Söyle Yunuz… 

Bütün bunları fitne değil de meraktan soruyorsanız size tavsiyelerim olacak, neticede merak iyidir, derler atalarımız.

Üç beş kişi fitneyi bırakırsanız yapacak güzel şeyler var. Mesela laf olsun diye soru sorana kadar, billboardlarda verilen park adetini sayabilirsiniz. Rakamsal eksiğimiz varsa söz sahibi olursunuz. 

Çikolatacı, ardı sıra yürüdüğün büyük üstat Keleş’e belediye harcamalarında neyin israf, neyin zaruri olduğunu sorarsan seni aydınlatır. Adamı ne diye gezdirip duruyorsunuz?

Ha birde kapı pencere üzerinden fitne fesat yapanlara kendi maliyetini sorarsan, verdiğimiz işle onun fiyat farkıyla sana da menteşe takarlar. Ya da çikolata alırsın bir ömürlük.

Ya kendi yazdıklarınızı ya da sorduklarınızı okuyor musunuz? 

Alemsiniz…

Gerçi siz dava arkadaşlarını kazanma hırsıyla yarı yolda terk eden bir güruhsunuz. Ya da kıskançlıkla onların hakkını gasp edip, AK Parti kovulmuşu birine verenlersiniz. 

Sizi ciddiye bile almamak lazım ama ne yapalım!?

Şimdi Yunuz fitneyi bırakıp, nasıl hakikat derdine düşsün? 

O his yok ki!

Valla diyecek çok şey var. Hatta bazı şeyleri kamyon arkası yazı olarak yazıp dolandırmak lazım.

İşi köşe başlarında dedikodu olanlarla işi bu şehirde taş üzerine bir taş daha koymak olanları bir tutmamak lazım. Babasına hayrı olmayanın, kardeşine desteği olmayanın memlekete faydası olmaz. 

Değişen yüzüyle Düzce yüzümüzü güldürecek. Yeni projeler ve gayretler takdir alacaktır. Sizin fitne yuvalarınız köhnemiş halde kalacaktır. 

Bilerek hakikati çarpıtanlar ve kasıtlı yalan söylerini Allah görmektedir. 

Kaçış yok…

Yunuz’a ve avenesine selam direnişe devam!


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Harbi İYİ
    Harbi İYİ
    3.12.2023 00:22

    Ağzına yüreğine kalemine sağlık. Çikolatacının eski defterlerini bir ara yazıp göndereceğim. Birde sarhoşun kendi partisine ve genel başkanına sarhoş kafayla ağır küfürlerini......

Haber İhbar