TALİH ÖZCAN' DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Tüm öğretmenlerimize özverili emekleri için teşekkür ediyor...

TALİH ÖZCAN' DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
23.11.2023 - 13:36
Güncelleme 23.11.2023 - 13:38
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Değerli Öğretmenlerimiz,

 

24 Kasım, Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği gündür. Bugün bizler, siz değerli öğretmenlerimizin ışığında, geleceğe umutla bakıyoruz.

Öğretmenlik, yeni nesillere yalnızca bilgi aktarmak demek değil, geleceğimizin temellerini sağlam bir şekilde inşa etmek demektir. Sizler, çağdaş, laik, anayasal bir hukuk devletinin ebediyetine ve bilime, sanata, adalete, özgürlüğe düşkün bir Millet olmaya giden yolun taşlarını döşüyor, bu kutsal görevi layıkıyla yerine getiriyorsunuz.

Atatürk'ün şu sözleri her zaman önemini koruyacaktır: "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir.” Sizler, 100 yıllık Cumhuriyet eserinin en önemli mimarlarısınız.

Ancak, günümüzde atama bekleyen öğretmenlerimizin kadro ve mülakat sorunlarının da bilincindeyiz. Öğretmenlerimizle ilgili bu sorunların bir an evvel kalıcı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Ayrıca özel ve kamu öğretmenleri arasında ücret ve güvence adaletinin sağlanması da elzemdir.

Bugün, siz öğretmenlerimizin değerini bir kez daha hatırlayarak, atama bekleyen öğretmen adaylarımızın sesine kulak veriyor ve adaletin sağlanmasını talep ediyoruz. Genç öğretmen adaylarımızın hak ettikleri şartlarda atanmaları ve ülkemize hizmet edebilmelerinin önünün açılması için gerekli tüm adımların atılmasının önemini bir kez daha vurguluyoruz.

Tüm öğretmenlerimize özverili emekleri için teşekkür ediyor,

Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla,

 

Talih ÖZCAN

Düzce Milletvekili


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar