Cumhuriyetin 100. Yılı İkramiyesi Mağduriyeti: Vatandaşlar Hak Ettikleri İkramiyeyi Alamıyor!

Sistemdeki Usulsüzlük Emeklilerin Ziraat Odası Kayıtlarını Gölgeledi

15.11.2023 - 13:14
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Cumhuriyet'in 100. yılı coşkusunu yaşayan vatandaşlar, bu özel dönemde devlet tarafından verilen 5000 Türk Lirası ikramiyesini alamamanın şaşkınlığını yaşıyor. Yapılan araştırmalarda, birçok kişinin hak ettiği bu ikramiyeyi alamamasının nedeni ise sistemdeki bir usulsüzlükten kaynaklanıyor.

Vatandaşlar, hak ettikleri ikramiyeyi almak için Ziraat Odası kayıtlarını incelediklerinde, haberleri olmadan oda kayıtlarına eklenmiş olduklarını fark ettiler. Sistemdeki bu usulsüzlük nedeniyle, birçok kişi ikramiyelerine ulaşamadı.
Olayla ilgili konuşan mağdur vatandaşlardan biri, "Cumhuriyetimizin 100. yılında devletimizin verdiği bu özel ikramiyeyi alamamak çok üzücü. Hem devletimizin hem de Ziraat Odası'nın bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyoruz" dedi.
Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarının yaşandığı bu dönemde, vatandaşların yaşadığı bu mağduriyetin bir an önce çözülerek, hak ettikleri ikramiyeye kavuşmaları bekleniyor. Kamuoyu, olayın takipçisi olacak ve gelişmeleri yakından izleyecektir.


Editör: D. Analiz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar