GÜNLÜK SU TÜKETİMİ ÖNEMLİ.

Günlük İçtiğin Su Miktarını Neden Takip Etmelisin? Düzenli su içme alışkanlığı kazanmanın tek bir yolu var gibi görünüyor, daha fazla su içmek. Oldukça kolay değil mi? Fakat bu basit tavsiyeye uymak pratikte pek de kolay olmayabiliyor. Günlük hayatın meşguliyeti içinde su içmeyi unutuyor veya erteliyor, susuz kaldığımızı ancak gün sonunda fark ediyoruz. Eğer yukarıda yazdıklarımız tam olarak seni anlatıyorsa, günlük olarak ne kadar su içtiğini takip etmen gerekiyor olabilir. Gün içinde ne kadar

GÜNLÜK SU TÜKETİMİ ÖNEMLİ.
9.10.2023 - 11:51
Özel Haber

Kilo verirsin

Evet, yanlış duymadın. Daha fazla su içerek kilo verebilirsin. Çünkü su içmek metabolizmanı hızlandırmakla kalmıyor, daha tok hissetmeni sağlayarak oruç aralığını da rahat geçirmeni sağlıyor.

Daha enerjik hissedersin

Yorgun hissetmekten yorgun mu düştün? Sebebi yeterli miktarda su içmemen olabilir. Yapılan araştırmalar, vücudundaki su miktarının %1.6’sını kaybeden kişilerde daha fazla stres ve yorgunluk hissi olduğunu gösteriyor. Kısacası enerjik kalmanın yolu su içmekten geçiyor.

Baş ağrıların azalır

Bedenin daha fazla su içmen için seni uyarmak istediğinde baş ağrısı en sık başvurduğu yollardan biridir. Eğer baş ağrısı yaşıyorsan düzenli su içme alışkanlığı kazanmak ağrılardan kurtulmana yardımcı olabilir.

Sindirimin rahatlar

Sağlıklı sindirim bol su içmekten geçer. Çünkü su, sindirim sırasında besinlerin parçalanması ve emilimi sırasında büyük bir rol oynar. Daha fazla su içmek besinleri daha rahat sindirmeni sağlar.

Peki su takibi ne işe yarar?

Saydığımız tüm bu faydalara ulaşmanın en kolay yolu ne kadar su içtiğini takip etmekten geçiyor. İçtiğin su miktarını takip ederek:

  • Daha fazla su içmeni engelleyen alışkanlıkları veya durumları fark edebilirsin.
  • İhtiyacına göre kendine özel günlük su tüketimi hedefleri belirleyebilirsin.
  • Zaman içindeki gelişimini görerek kendini daha motive hissedersin.

Son olarak

Kilo vermekten sindirim sistemini düzenlemeye kadar su içmenin birçok faydası var. Su içme alışkanlığı kazanmak için ise su takibi hem kolay hem de etkili bir yöntem.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar