DÜZCE'DE EKMEK FİYATLARINA %50 ZAM!

Düzce'de Temmuz ayı itibariyle ekmek fiyatlarına yüzde 50 zam yapıldı. Bugünden itibaren Düzce'de tüm market, bakkal ve fırınlarda ekmek satışları zamlı olarak yapılacak.

DÜZCE'DE EKMEK FİYATLARINA %50 ZAM!
14.07.2023 - 11:33
Güncelleme 14.07.2023 - 14:58
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce'de Temmuz ayı itibariyle ekmek fiyatlarına %50 zam yapıldı. Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, zammın nedenlerini açıkladı. Açıklamasında; TMO'nun fırıncılara sağladığı un desteğinin kesilmesi ve asgari ücret artışının maliyetleri yükselttiğini belirtti. Korkmaz, "Zam yapmak istemezdik fakat maliyetler arttı, bu zammı yapmak zorundayız." ifadelerini kullandı. Fırıncılar, bu zorunlu zammı maliyetleri karşılamak ve işletmelerini sürdürmek için yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Vatandaşlar ise ekmek fiyatlarındaki artışın bütçelerini zorladığını dile getirdi.

Yeni ekmek fiyatları; 220 gr Ekmek 7,5 TL, 440 gr Ekmek 15 TL, 1.100 gr Ekmek ise 35 TL olarak güncellendi. Zamlı fiyatlar bugünden itibaren tüm market ve fırınlarda uygulanacak. Ayrıca bu zam sadece Düzce'de değil, tüm Türkiye genelinde uygulanacak.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar