İŞLETMELER İÇİN E-FATURA ZORUNLU OLUYOR!

Bilsoft Yazılım Genel Müdürü Ahmet Veli, "1 Temmuz itibariyle yönetmelik kapsamındaki firmaların zorunlu olarak e-faturaya geçmesi gerekiyor. 1 Temmuz tarihinin bayrama denk gelmesi nedeniyle geçiş yapacak firmaların biran önce e-Faturaya geçiş işlemlerini tamamlamasını öneriyorum." dedi.

İŞLETMELER İÇİN E-FATURA ZORUNLU OLUYOR!
26.06.2023 - 16:43
Güncelleme 26.06.2023 - 16:48
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Veli, "30 Aralık 2022 günü GİB tarafından yayınlanan tebliğe göre e-Fatura ve e-Defter sistemine zorunlu geçiş için belirlenen brüt satış hasılatı limiti 5 milyon TL’den 3 milyon TL’ye düşürüldü. 2022 yılında brüt satış hasılatı 3 milyon TL ve üzerinde olan firmaların en geç 1 Temmuz 2023 tarihine kadar e-Faturaya geçiş yapmaları zorunlu oldu." dedi.

"1 Temmuz 2023 e-Faturaya geçiş zorunluluğu ile birlikte işletmeler artık faturalarını dijital olarak kesmesi gerekmektedir. Öncelikle, e-Fatura kesmek için bir entegratör firmadan hizmet alınmalıdır. Bu firmalar, e-Fatura sürecini sizin için yönetirler ve faturalarınızın doğru şekilde kesilmesini sağlarlar."

"Bilsoft Yazılım olarak telefon, tablet veya bilgisayarınızdan internetin olduğu her yerden kullanabileceğiniz ön muhasebe programı ile tek tuşla e-Fatura/e-Arşiv faturalarınızı kesebilirsiniz. Ayrıca size kesilen e-Fatura ve e-Arşivleri görüntüleyebilirsiniz. Faturalar otomatik olarak sisteme kaydolur. Tüm bunlara ek olarak kolay raporlama ve analiz imkanı da sunar. Bu sayede işletmelerin karar alma süreçlerine yardımcı olur. Entegre çalışmayan sistemlerde ise iş yükü artmakta ve hata payı yükselmektedir." diyerek entegrasyonun önemini vurguladı.

Ülkemizde vergi mükelleflerine getirilen e-Fatura zorunluluğunun ciro oranının her sene daha da düşürüldüğünü ve yakın gelecekte bütün işletmelere e-Fatura zorunluluğun gelebileceğini belirtti. İlerleyen yıllarda zorunluluğun tüm ülke kapsamında olacağını ve e-Fatura geçiş maliyetlerinin zorunlulukla paralel olarak yükseleceğinin de altını çizdi.

e-Faturaya geçiş işlemlerinin zorunluluk kapsamına girmeden de yapılabileceğine işaret eden Bilsoft Yazılım Genel Müdürü Ahmet Veli, "Bu aşamada geçiş yapan işletmelerin maliyetlerini azaltmasına ve sisteme adapte olarak rakiplerinin bir adım önüne geçmesini sağlıyor." dedi.

"%100 yerli ve milli yazılımı Düzce'den tüm dünyaya ulaştırıyoruz."
Ahmet Veli, Bilsoft Yazılım olarak geçiş sürecinde esnafın yanında olmak adına ücretsiz kontör ve ücretsiz e-Fatura modülü ile Düzce’den tüm dünyaya destek vermeye devam edeceklerinin aktardı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar