Bi değişik geldi, Bi değişik durdu, Bi değişik gitti !

Turizm Müdürü görevden alındı !

Bi değişik geldi,  Bi değişik durdu, Bi değişik gitti !
4.12.2023 - 14:28
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce'de turizm alanında beklenen başarıyı yakalayamayan İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, görevden alındı. Aynan'ın turizmde ilerleme sağlayamaması ve yerel bürokrasiyle uyum sorunları yaşaması, çeşitli çevreler tarafından eleştirilmişti. Yapılan değişiklik, Düzce'nin turizm potansiyelini daha etkin bir şekilde kullanma hedefine yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor.

YENİ MÜDÜR ESRA ALEMDAROĞLU

Görevden alınan İlknur Aynan'ın yerine atanan Esra Alemdaroğlu, 1982 yılında Rize'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Sağlık Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Alemdaroğlu, 2008 yılında Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nde psikolog olarak göreve başladı ve ardından çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. 2020 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanarak, kültür, sanat, spor, eğitim, turizm ve sosyal sorumluluk alanlarında önemli projelerde yer aldı.

Kültür ve turizm alanında geniş bir deneyime sahip olan Alemdaroğlu, Coğrafi İşaretli Ürünler, Geleneksel ve Yöresel Sanatlar, Turizm Master Planı gibi projelerde etkin rol oynadı. Ayrıca, Rize'nin ilk Film Festivali olan Çay Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali'nin koordinatörlüğünü üstlenerek, festivalin uluslararası alanda tanıtımını artırmaya yönelik çalışmalar yürüttü.

Alemdaroğlu'nun, gençlik merkezi tiyatro çalışmalarında oyunculuk ve yönetmenlik yapması, sosyal sorumluluk alanında aktif bir rol aldığını göstermektedir. Aynı zamanda İngilizce ve Almanca dillerinde iyi derecede bilgi sahibidir.

Düzce halkı, yeni atanan Esra Alemdaroğlu'nun bölgenin turistik potansiyelini harekete geçirme konusundaki yetenekleri ile ilgili umutlu bir bekleyiş içerisindedir.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar