"Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İle TÜRSAB İş birliği Protokolü İmzalandı.”

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İle TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı Arasında Turizmde İş birliği Protokolü İmzalandı… Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı Arasında Turizmde İş birliği Protokolü İmzalandı. İmzalanan Protokol İle Düzce’nin Tarihi, Kültürel ve Doğal Zenginliklerinin Geliştirilmesi ve Daha Geniş Kitlelere Tanıtılması Amaçlanıyor.

"Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İle TÜRSAB İş birliği Protokolü İmzalandı.”
13.01.2024 - 16:05
Güncelleme 13.01.2024 - 16:08
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

İş birliği Protokolü Düzce’nin Tanıtım Çalışmalarına Yeni Bir Soluk Getirecek.

Valilik himayelerinde, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Esra ALEMDAROĞLU ve TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Sayın Ercan GÜNER’in imzaladığı, Turizmde İş birliği Protokolü ile Düzce'nin turizm potansiyellerinin tanıtılması ve zengin kültürel mirasımızın daha geniş kitlelere ulaştırılması hedefleniyor.

Turizmde İş birliği Protokolü imza törenine; Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Esra ALEMDAROĞLU, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Sayın Ercan GÜNER, Başkan Yardımcısı Sayın Nazmi UÇAR, TÜRSAB BTK Bolu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Kemal GÜNGÖR, Karabük Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Şebnem URGANCIOĞLU ve Zonguldak Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Vahdettin VELİOĞLU, İlimizde faaliyet gösteren seyahat acentesi yetkilileri ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli katılım sağladı.

Turizm Hareketliliğinin Arttırılması Yönünde Ortak Projeler Geliştirilecek…

Valilik kampüsünde 2016 yılından bugüne kadar hizmet veren Düzce Turizm ve Tanıtma Ofisinin, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin farklı dillerde ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, belge, tanıtıcı broşür vb. materyallerin temin edilebileceği, turizm hareketliliğinin arttırılması yönünde ortak projelerin geliştirileceği bir merkez haline getirilecek.

Düzce Turizm Tanıtma Ofisi, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Koordinasyonunda, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu tarafından Düzce İletişim Ofisi Olarak da Kullanılacak…

Türkiye’nin dört bir yanından seyahat acentelerinin bağlı bulunduğu TÜRSAB, imzalanan iş birliği protokolü ile birlikte, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce iletişim ofisi olarak da hizmet verecek. Bu çerçevede, ilimizde faaliyet gösteren seyahat acentelerinin iş ve işlemlerinin yürütülmesi, rehberlik hizmeti ve seyahat acenteleri aracılığıyla tatillerini planlayan yerli ve yabancı turistlerle birebir görüşmeler sağlanabilecek.

Somut Olmayan Kültürel Miras Değerlerimiz Sergilenecek.

Turizm destinasyonlarının tanıtılması ve sahip olunan yerel potansiyelin harekete geçirilmesinin yanında, Kültür ve Turizm Bakanlığımızca İlimizde Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Sanatçılarının icra dallarına ait ürünlerin sergilenip tanıtıldığı faaliyetler düzenlenecek.

Düzce Turizm Tanıtma Ofisi, İmzalanan İş birliği Protokolü İle Daha Geniş Kitlelere Hizmet Verecek.

Düzce’nin tarihi, doğal ve kültürel mirasının korunmasına yönelik faaliyetlerin desteklenmesi ve bu mirasın değerlendirilmesini sağlayacak şekilde; altyapının geliştirilmesi, turizm çeşitliliğinin arttırılması, turizm tesis ve hizmet altyapısının iyileştirilmesi ile yenilikçi turizm yönetiminin sağlanmasını amaçlarıyla, Düzce Valiliği’nin proje sahibi olduğu, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığında yürütülen, Düzce İl Özel İdaresi ve Düzce Belediye Başkanlığının iştirakleriyle, 2016 yılında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA’nın Mali Destek Programı çerçevesinde “Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler ile Düzce Turizm Altyapısının  Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında, 2016 yılında hayata geçirilen Düzce Turizm Tanıtma Ofisi, yapılan iş birliği protokol ile tanıtım faaliyetlerine hız verilecek.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar