7. GELENEKSEL DÜZCE OTLARI FESTİVALİ BAŞLADI

Düzce'nin geleneksel etkinliklerinden biri olan ve 6 senedir gerçekleştirilen 7. Geleneksel Düzce Otları Bereket Festivali, görkemli bir şekilde başladı.

7. GELENEKSEL DÜZCE OTLARI FESTİVALİ BAŞLADI
6.07.2023 - 19:22
Güncelleme 7.07.2023 - 09:52
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Festivalin ilk gününde düzenlenen Kortej Yürüyüşü, büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Düzce Belediyesi önünden saat 16.30'da hareket eden kortej, Anıtpark Meydanı'nda son buldu. Etkinlik boyunca mehter takımı yürüyüşe eşlik etti ve yürüyüş atlarla renklendirildi. Ayrıca, dernekler ve Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber de festivalde yer aldı.

Ali Dilber, festivalin açılış konuşmasını yaparak katılımcılara festival hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında, üç gün boyunca sürecek olan etkinliklerin detaylarını paylaştı ve festivalin önemini vurguladı. Görkemli yürüyüş, katılımcıların festival coşkusunu artırdı.

Festivalin devamında üç gün boyunca birbirinden çeşitli gösteriler yapılacak. Yarın, Düzce'nin güzellerinden oluşan halk oyunu ekibi sahne alacak ve izleyicilere muhteşem bir gösteri sunacak. Ayrıca, Konuralp'te gerçekleştirilecek olan gösterilere katılmak isteyen vatandaşlar için belediyenin önünden ücretsiz otobüsler kalkacak ve onları gösteri alanına taşıyacak.

Festivalin son gününde, Konuralp Antik Kentin de bulunan Roma Köprüsünde düzenlenecek olan ‘Fotoğraflarla Düzce’ sergisinin yanı sıra Düzce Tarihi ve Antik Kent üzerine söyleyişi ile Düzce'nin Güzelleri Halk Oyunları Ekibinin gösterisi sunulacak. Gitar Dinletisi, Antik Yaşamda Konuralp'te Bir Gün' temalı söyleşi ile renkli bir gün geçirecek olan katılımcılar ayrıca Su Kemerlerini ziyaret etme imkanına da sahip olacak. Festival, konsepte uygun stant yarışması ödül töreni ve Festival Bereket Güzeli Ödül Töreni ile sona erecek.

7-8-9 Temmuz tarihleri boyunca Konuralp Antik Kenti’nde düzenlenecek ve dolu dolu geçecek üç gün içinde hem Düzce otlarının çeşitleri, faydaları, yemekleri akademik etkinliklerle öğrenilecek hem açılan statlarda el emeği göz nuru ürünler beğeniye sunulacak hem de ziyaretçiler hazırlanan birbirinden eğlenceli etkinlikler ve konserlerle keyifli vakit geçirecek.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar