TÜM LİGLER SÜRESİZ ERTELENDİ !

Büyükekşi, saldırının Türk futbolu adına utanç verici olduğunu belirterek, tüm liglerdeki maçları süresiz olarak ertelediklerini açıkladı.

TÜM LİGLER SÜRESİZ ERTELENDİ !
12.12.2023 - 09:53
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında oynanan MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor müsabakasının ardından hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Büyükekşi, saldırının Türk futbolu adına utanç verici olduğunu belirterek, tüm liglerdeki maçları süresiz olarak ertelediklerini açıkladı.

Büyükekşi, saldırının sadece Halil Umut Meler'e değil, Türk futbolunun tüm paydaşlarına yönelik bir saldırı olduğunu vurgulayarak, "Bugün bu insanlık dışı alçak saldırı Türk Futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Hakemlere yönelik suça teşvik eden herkes bu aşağılık suçun suç ortağıdır. Herkes bu çirkinliğin sorumlusudur" dedi.

Toplantının devamında Büyükekşi, kulüp başkanları, yöneticiler, teknik direktörler, futbolcular ve televizyon yorumcularının hakemlere yönelik eleştirilerini kınayarak, devletle işbirliği içinde suçlulara yönelik cezai işlemlerin başlatıldığını ifade etti. Saldırıya karışan tüm suçluların en ağır şekilde cezalandırılacaklarını belirten Büyükekşi, Türk futbolunun bu tür olayları hak etmediğini ve artık yeter dediklerini ifade etti.

Ayrıca, Başkan Büyükekşi, yarın hakem Halil Umut Meler'e geçmiş olsun ziyaretinde bulunacaklarını ve kamuoyuna hakemlere saygı gösterilmesi çağrısında bulundu.

Kamuoyuna Sesleniş: "Hakemlere Saygı Gösterelim, Küfür ve Şiddete Hayır!"

Büyükekşi, kamuoyuna seslenerek, hakemlerin TFF'nin maçların yapılması için en önemli paydaşı olduğunu vurgulayarak, "Hakemlerimize bütün kamuoyunun saygı göstermesini istiyoruz, özellikle küfüre ve şiddete hayır diyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan olayın ardından futbol camiasına ve tüm sporseverlere çağrıda bulunarak, fair-play prensiplerine ve spor etiğine uygun bir ortamın korunması gerektiğini belirtti.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar