FEDERASYONUN GEZİSİNDE ,BİRLİK VE BERABERLİK PEKİŞTİRİLDİ.

Düzce Dernekler Federasyonun düzenlediği geziye çok sayıda katılım oldu.

FEDERASYONUN GEZİSİNDE ,BİRLİK VE BERABERLİK PEKİŞTİRİLDİ.
25.09.2023 - 14:21
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce, Kocaeli ve Yığılca’dan çok sayıda konuğun katıldığı yaklaşık  500 kişi Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen  tarafından tahsis edilen Valide Sultan Gemisi ile 1.5 saat süren boğaz turu yaptı. Gezide, birlik ve beraberlik mesajları verildi.Düzce Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Faruk Çakmak yaptığı konuşmada, federasyon olarak düzenledikleri bu gezinin amacının birik ve beraberliği pekiştirmek olduğuna vurgu yaparak ”Düzce’de 22 etnik köken var. Hepsi bizim için değerli ve amacımız bu bütünlüğü yaşatmak ” şeklinde konuştu.

İstanbul gezisinde Düzce, İzmit ve Yığılca, Ereğli, Akçakoca  dernekleri ile Bir Şehit ,Bin Vefa Derneği, Düzce Kadın Futbol Takımı ve Düzce Şampiyon Sporcular Kulübü sporcuları katıldı. Gezide Karadeniz Dernekler Konfederasyonu Genel Başkanı Nevzat Duyar, Üsküdar Belediye Başkanı  Mete Yapıcı ile yöneticiler hazır bulundu.. Gemide yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verilirken, Düzceli Dernek Başkanları ise geziyi düzenleyenlere teşekkür etti. Programda,  bir konuşma yapan  Düzce Denekleri Federasyonu Genel Başkanı Faruk Çakmak, Valide Sultan gemisini Düzcelilere tahsis eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e teşekkür etti. Çakmak, konuşmasında, geziye çok sayıda kişinin ilgi göstermesinin memnuniyetini dile getirip, dernek başkanlarına da, hem yaptıkları başarılı çalışmaları için hem bu geziye katılımın sağlanmasındaki emekleri için  teşekkür etti. Genel Başkan Çakmak, konuşmasında, “Federasyon olarak yaptığımız çalışmalarda bu geziyi programladık. Amacımız birlik ve beraberliği pekiştirmek. Düzce’de 22 etnik kökenli halk yıllardır birlik   içinde yaşamaktadır. Biz bu birlikteliği sürdürmeyi  arzuluyoruz. Düzce olarak hep beraber daha güzel günler yaşayacağız.” dedi.    

Programda, ayrıca,Düzce Şampiyonlar Kulübünden   Muaytaı  dalında 3 Avrupa Kupası,1 Avrupa Şampiyonluğu , 2 Dünya Şampiyonluğu elde eden  Hasan Çetin ile  Karate dalında 1 Balkan, 1 Avrasya, kata ve kumite  kategorisinde Dünya   Şampiyonlukları elde eden Aslı Delibal’a, Karadeniz Dernekler Konfederasyonu Genel Başkanı Nevzat Duyar, Düzce Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Faruk Çakmak tarafından çiçek verilerek başarılarından dolayı tebrik edildi. Bu sporculara Düzce’de düzenlenecek bir törenle plaket taktim edileceği ifade edildi.

Düzce Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen gezide boğaz turu,Beykoz’da bulunan  Yuşa Hazretleri türbe ve  camisi ile İstanbul turu yapan dernek üyeleri güzel bir gün geçirmenin tadını doyasıya yaşayarak Düzce’ye döndüler.

Haber/foto:Harun Can Şerbetçi.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar