Herkes için Spor Erasmus+ Projesi Düzce'nin Judocularıyla buluştu

Erasmus+ programı kapsamında Portekiz Ulusal Ajansı ve AB tarafından desteklen Topluluğumuzda Gençler İçin Sağlıklı Yaşamı ve Dayanıklılığı Teşvik Eden Spor Projemiz Düzce’de Başarıyla Tamamlandı.

Herkes için Spor Erasmus+ Projesi Düzce'nin Judocularıyla buluştu
30.10.2023 - 09:54
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Sporun büyüsünün, salgının gençlerin ruh sağlığı üzerindeki sonuçlarının üstesinden gelmeye yardımcı olabileceğine inanan gençlik çalışanları, sporun insanların hayatına keyif ve eğlence kattığı için psiko-sosyo travmayı aşmada iyileşme sürecinde yadsınamaz ve önemli bir araç olduğunu öğrendiler. Projemizde gençlik çalışanları eğitmen Nursena YÜCE moderatörlüğünde, daha az fırsata sahip olanlara odaklanarak, toplumdaki gençlerin psiko-fiziksel dayanıklılığını geliştirmek için spor ve fiziksel aktiviteyi bir araç olarak nasıl kullanacakları konusunda bilgi ve becerilerle donatıldılar
Topluluğumuz, fırsatları kısıtlı gençlerin toplumumuza dahil edilmesi, zihinsel ve fiziksel dayanıklılıklarının artırılması ve sağlıklı yaşam tarzının teşvik edilmesi amacıyla yürütülen gençlik çalışması projemiz başarıyla tamamlandı. Proje, "herkes için spor" ve "sağlıklı yaşam tarzı" kavramlarını destekleyerek, gençlerin psiko-fiziksel dayanıklılığını artırmayı hedefledi. Düzce Gençlik Merkezi Spor Biriminden Milli Takım sporcu ve Judo Eğitmenleri Nermin ALAYILDIZ, Ayhan ALAYILDIZ, Ozan AY ve Ecre ALAYILDIZ eşliğinde yereldeki çocuk ve gençlerle antreman yapılarak yerel etki ve yaygınlaştırma sağlandı.
Projenin ana hedefleri arasında, fırsatları kısıtlı gençlerin topluluğumuza dahil edilmesi ve gençlerin zihinsel ve fiziksel dayanıklılığının geliştirilmesi yer alıyordu. Bu hedefleri gerçekleştirmek için, gençlik çalışmaları ve gençlik eğitimleri konularında araştırmalar yapıldı ve gençlerin psiko-fiziksel dayanıklılığını artırmak için özel program geliştirildi.
Projenin bir diğer önemli bileşeni, yararlanıcıların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini spor metodolojisi ile desteklemekti. Bu amaçla, gençlik çalışmalarında kullanılan farklı spor yöntemleri daha az fırsata sahip gençlerle paylaşıldı.
Fırsatları kısıtlı gençlerin katılımını teşvik etmek ve kültürlerarası kabulü sağlamak için projede kaliteli spor yöntemlerinin uygulanmasındaki zorluklar da ele alındı. Bu zorlukların üstesinden gelmek için çeşitli stratejiler geliştirildi ve bu konudaki deneyimler paylaşıldı.
Projenin bir diğer önemli başarısı, sporun gençlerin psiko-fiziksel dayanıklılığı için etkili bir yöntem olarak kullanılmasını teşvik etmek oldu. Gençlik çalışanları ve gençlere yönelik yerel ve ulusal çalıştaylar düzenlenerek, bu konuda temel planlar tanımlandı ve geliştirildi.
Sporun, psiko-sosyal gelişmeleri teşvik etme ve farklı kökenden gelen insanlar arasında köprü kurma konusundaki doğal yeteneği, projemizin temel motivasyon kaynağıydı. Projemizin başarıyla tamamlanması, topluluğumuzdaki gençler için daha sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik etmek adına büyük bir adımı temsil ediyor. Bu projenin başarısının, topluluğumuzun geleceği için olumlu etkileri olacağını umuyoruz.
Diğer yandan Düzce’nin farklı yerlerini gezecek olan gençlere Düzce ilinin güzellikleri de anlatıldı, şehrimizin tanınırlığının artması sağlandı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar