KÖŞE YAZARIMIZ ÜZEYİR YİĞİT'E SORDUK. DÜZCESPOR İLE İLGİLİ SON DURUM NEDİR.

Düzce spor son günlerde Düzce'nin en çok konuşulan konuların başında yer aldı. Bir çok yerden bilgi akışı yaşanıyor. Kamuoyunu bilgilendirmek için Köşe Yazarımız Üzeyir Yiğit'e sorduk. Düzce Spor süreci ne aşamada? Düzce Spor sürecinde neler yaptınız? Son durum nedir?

KÖŞE YAZARIMIZ ÜZEYİR YİĞİT'E SORDUK. DÜZCESPOR İLE İLGİLİ SON DURUM NEDİR.
30.07.2023 - 18:48
Güncelleme 30.07.2023 - 18:57
Özel Haber

Soru: Düzcespor yönetim sürecinde çokça basına isminiz düştü bu konuda ne dersiniz?
Cevap: Evet, bende süreçle alakalı birçok haber okudum birçoğuna güldüm. Düzce gazetecilik yapan arkadaşların hayal dünyaları çok geniş hatta bazılarına akıl bile ermiyor. 
Ama kısaca Sayın Kapoğlu’nun istifasıyla başlayan süreçte spor severlerin ve kamuoyunun beklentilerin bir kısmı eski yönetimin devamın sağlanması bir kısmının da beklentisi Kamu tarafının süreci yönetmesi yönündeydi. Kamu tarafı makul zaman içerisinde gerekli görüşmeleri yaparak, transfer ve çalışmaların başlamasının hızlanması için Kayyum heyeti tarafından yönetim seçeneğini önceledi ve kongre divan başkanımız gerekli çalışmaları titizlikle yürüttü. 
İşte bu süreçte şahsımın Düzce Belediye Başkanımız Sayın Dr.Faruk Özlü’nün talimatlarını yerine getirmek gibi bir vazifem vardı. Bu tamamen normal sürecinde devam eden bir olguydu. Abartılacak ve esrarengiz bir durum yoktu olmadı da. 
Soru: Araya giriyorum ama “Düzcespor size emanet” diye başlıklar atıldı. 
Cevap: işte mevzu tamda bu bana emanet edilen şey sürecin hızlandırılması için Faruk Bey adına birkaç görüşmeydi. Elbette kulüpte bize emanet edilirse emanet hukukuyla muamele ederiz. Netice Faruk beyin isteği bizim için emirdir ve onun düşüncesi “liderliğe oynayan bir çalışma yapılması” 
Biz meseleye neden müdahil olduk diye soru soranların aklına bu gelenlerin kendini sorgulaması lazım. Benim işim bu ne denirse onu yerine getirmek için gayret sarf etmek. Sizce de öyle değil mi?
Bir yandan ligin başlama tarihi, yeni sporcular, borçlar gibi uzun konular vardı önümüzde ve zamanlama o kadar sıkıntılı ki yetiştirmek özel bir gayret sarf edecek haldeydi. Sürece olumlu katkım olduysa ne mutlu bana. Detaylı süreci takımın net durumunu yapılanları atanan Kayyum heyeti, kamuoyunu tatmin edeceği bir şekilde açıklar diye düşünüyorum. Netice de hakim  olduğum bilgiler değil. 
Soru: Süreç nasıl devam edecek ve ne olur?
Cevap: Artık süreç yönetme iradesi Kayyum heyetinde. Heyet bildiğiniz üzere Kayyum Heyeti açıklandı.  Düzce İl Genel Sekreteri Hayri Şen,Düzce İl Emniyet Müdürü Yunus Emre Ünveren, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Kaltu, Deftarlıkta Muhasebe Müdürü Yahya Şahin, İş İnsanı Muzaffer Leblebici.
Kayyum heyetinin iradesine geçmeden öncesinde konuşulan ve planlamaya çalıştığımız  tek şey! 26 Ağustos tarihinde ilk maçımıza hazır ve galibiyet için çıkalım. 
Soru: Yani bu bir temenni gibi tahminiz nedir?
Cevap: Tahmin olmaz ama beklenti 26 Ağustos bitince ve kulüp rutine bindiğinde demokrasinin tecellisi seçilmiş bir yönetim için start verilir diye düşünüyorum. Ben bana ait olan kısmı bitirdim şu an sadece başarısı için dua ettiğim bir taraftarım. Elbette yeni talimatlar verilirse bende görev alırım. 
Soru: Kamuoyunda konuşulanları ve yazılanları düşündüğümde çok politik cevaplar oldu. 
Cevap: olayın olduğu şekli bu yazılan çizilenler gazetecilikten öte fantezidir. Ha süreçte beni arayıp soran gazeteci arkadaşlarda oldu onları tenzih ediyorum. 
Soru: O vakit siz yoksunuz ve lig tahminiz nedir?
Cevap: Ben görevimi yaptım bitti. Yeni görev verilirse varım benim isteğimle yürüyen bir süreç değil. 
Tahmine gelince, iyi bir hoca geldi, güzel bir takım ve şehrinde sinerjisini yakalarsak her şey çok iyi olacak. Yeni bir stadımız güzel bir tesisimiz var. Gerisi hoca ve ekinde. 
Düzcespor'umuza yürekten başarılar diliyoruz. Elimzden gelen, şahsımıza düşen fayda verecek her konuda hazır olacağız. 
Teşekkür ederim

Düzce Analiz Gazetesi

www.duzceanaliz.com


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar