GÖLYAKA'DA MHP GÜÇLÜ GELİYOR

MECLİS ÜYELİĞİNDE TECRÜBELİ ADAY YUNUS ÇALIŞKAN

GÖLYAKA'DA MHP GÜÇLÜ GELİYOR
14.12.2023 - 12:43
Güncelleme 14.12.2023 - 13:02
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yunus Çalışkan, 10 Haziran 1975 tarihinde Almanya'nın Herford şehrinde dünyaya gelmiş bir liderdir. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden 1996 yılında İnşaat bölümünden mezun olan Çalışkan, sektöre olan tutkusunu 1995 yılında Yapı Merkezi firmasında stajyer olarak başlamış olduğu çalışma hayatıyla birleştirmiştir. Çalışkan, inşaat sektöründeki deneyimleri ve liderlik vasıflarıyla öne çıkan bir isim olmuştur.

Evli ve üç çocuk babası olan Yunus Çalışkan'ın ailesi, onun başarılarına büyük bir destek sağlamaktadır. Kızı moleküler biyoloji ve genetik alanında başarıyla mezun olmuş, diğer kızı İngilizce eğitim alarak endüstri mühendisliği öğrenimine devam etmekte, oğlu ise Anadolu Lisesi'nin 11. sınıfında eğitim görmektedir.

İnşaat sektöründeki kariyerine 1995-1997 yılları arasında MBM İnşaat bünyesinde devam eden Çalışkan, Alarko Alken 2000 villaları inşaatı, Gama reklam fabrikası inşaatı, İnterbank Güneşli, Taksim, Gebze Şube inşaatı, Taksim Ceylan Intercontinental Otel Dış Cephe Tadilat İnşaatı, Yalova Dayı Petrol İnşaatı gibi önemli projelerde şantiye şefi olarak görev almıştır.

1997-1999 yılları arasında Unimak İnşaat A.Ş.'de Atatürk Havalimanı'nda Uçuş Kule Tadili, Apron İtfaiye Binası İnşaatı, T8 D Apron Onarım İnşaatı, Havalimanı Giriş Kapısı Polis Kontrol Noktası İnşaatı, Atatürk Havalimanı Atölye Garaj Mahali Sundurma ve Alt Yapı İnşaatları'nda Apron Şantiye Şefi olarak görev yapmıştır.

1999-2001 yıllarında Türk Silahlı Kuvvetleri'nde askerlik görevini tamamlayan Yunus Çalışkan, 01 Eylül 2001 tarihinden itibaren S.P.LEO DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. bünyesinde görev almaktadır. Şirket, Tuzla Serbest Bölge, Mersin Serbest Bölge, Litvanya Kaunas Freezone gibi birçok bölgede depoları bulunan ve Avrupa'dan Orta Asya'ya uzanan transit ticaret faaliyetlerini yürüten uluslararası bir dış ticaret firmasıdır.

Yunus Çalışkan, 22 yıldır S.P.LEO DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.'de Firma Müdürü & Lojistik ve Gümrük Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Ulaştırma Bakanlığı ODY3 Orta Düzey Yönetici Belgesi 'Int.Goods Transport', Dış Ticaret / E Gelişim, Gümrük Hizmetleri / E Gelişim, Plastik Mam. / Oldoplast Almanya, İş Sağlığı ve Güvenliği / Uzmanış, Hijyen Eğitim Programı / Tuzla Halk Eğitim, Lojistik Yönetimi / Kurumsal Kampus, Yangın Eğitim Semineri / 3 KA Yangın gibi birçok alanda uzmanlık belgelerine sahiptir.

Düzce'nin sosyal hayatına da aktif katkılarda bulunan Yunus Çalışkan, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı olarak iki dönemdir görev almaktadır. Ayrıca İstanbul Düzce'liler Derneği'nde iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Düzce'nin spor dünyasına da katkı sağlayan Çalışkan, Düzce Gümüşova Elmacıkköyü Futbol Kulübü'nde Başkan Yardımcısı ve Düzce Gölyaka, Yazıpınar Spor Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yunus Çalışkan, aynı zamanda Afad Gönüllü üyesi olup, İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca dil bilgisine sahiptir. İstanbul Ataşehir ve Düzce Gölyaka Yazıpınar mahallelerinde ikamet etmektedir.

Kariyeri boyunca birçok teşekkür ve ödülle onurlandırılan Yunus Çalışkan, Gölyaka Kaymakamlığı tarafından 04 Mayıs 2020 tarihinde teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiş ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2001 yılında 4. J.Kom.Tuğayı Foça'dan alınan Üstün Hizmet Belgelerine sahiptir.

Yunus Çalışkan'ın başarı dolu kariyeri, toplum içindeki etkileşimi ve sosyal sorumluluk projelerine olan katkılarıyla Düzce'nin yetiştirdiği önemli isimlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Çalışkan, sadece iş dünyasında değil, aynı zamanda toplumsal alanda da bir lider olarak kabul edilmektedir.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Oktay Turhan
  Oktay Turhan
  16.12.2023 00:13

  Yüce Rabbim Kıymetli Başkanımın çıkmış olduğu Yolu hep açık etsin inşallah. Halka hizmet hakka hizmet Düsturunu kendine şiar edinmiş ağabeyime ve Düzce Gölyaka halkına Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

 • Yusuf Çalışkan
  Yusuf Çalışkan
  14.12.2023 13:03

  Gölyaka'mıza Düzce'mize Türkiye'mize hayırlı olsun

Haber İhbar