NEREDEN NEREYE

Öncü Medya gurubunda yaptığı söyleşide siyasete başladığı günü kısaca özetmişti, siyasi başlangıcını…

NEREDEN NEREYE
20.10.2023 - 13:37
Güncelleme 20.10.2023 - 15:23
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Öncü Medya gurubunda yaptığı söyleşide siyasete başladığı günü kısaca özetmişti, siyasi başlangıcını…

Tam şu şekilde konuşmuştu.

30 yıldan beri Önce Refah Parti’si, sonra Fazilet Partisi, sonra Saadet Partisi, sonrada AK Parti’de siyaset yapıyorum. Bu siyasi geçmişten sonra ki bunun aşağı yukarı 20 yıllık bir kısmı da Tayyip Bey ile geçiyor. Tayyip Bey’e karşıda çok ciddi bir vefa borcum olduğunu düşünüyorum. Ben kendi ilçemde, yarsı akrabamdı orada seçime girdim, orada seçimi kaybettim. O gün orada kendime çok yakın gördüğüm insanlar, kışın ortasında tayinimi çıkardılar Mardin’e. Cumayeri İlçe Sivil Savunma Müdürü iken, Refah Partisi ile 1994 seçimlerini kaybettikten sonra, oradaki yerel siyasiler benim onlara daha sonra rakip olabileceğimi düşünerek beni oradan dışarıya tayin ettirdiler. Önce Mardin’e tayin ettiler, zor zahmet Edirne Uzunkapı’ya çevirdik o tayini. O esnada da bana Tayyip Bey sahip çıktı, elimden tuttu. O günden sonrada hep Tayyip beyin gölgesinde, kontrolünde bir yerlere geldim.

2 dönem bizi burada belediye başkanı yaptı, başbakanlığa çağırdı, Türkiye Belediyeler Birliği’ne götürdü. Bütün bunların sonucunda benim Tayyip Bey’e bir vefa borcum oldu, minnet borcum oldu. Dolayısıyla Tayyip Be’ye karşı siyaset üretmem çok zor. Dolayısıyla eğer AK Parti’den aday olmayı düşünmüyorsam ki düşünmüyordum, yoksa gider AK Parti’den müracaat edebilirdim. Tayyip Bey bizim istifa etmemizden sonra yaptığı açıklamada, bizzat benim ismimi de zikrederek, ‘Bu arkadaşlarla biz yolları ayırmadık. Onları paketleyip kenara koymadık. Sonuçta bir karar verdik, yine onlarla siyaset yapmaya devam edeceğiz’ gibi beyanatı olduğunu hatırlıyorsunuz. Ben AK Parti’den aday olabilirdim. Oradan müracaat edip, şimdi nasıl burada aday adayıysam oradan da aday adayı olurdum. Devam edebilir miydim, edemez miydim? Bilemem” demişti.

2 dönem bizi burada belediye başkanı yaptı, başbakanlığa çağırdı, Türkiye Belediyeler Birliği’ne götürdü. Bütün bunların sonucunda benim Tayyip Bey’e bir vefa borcum oldu, minnet borcum oldu. Dolayısıyla Tayyip Be’ye karşı siyaset üretmem çok zor. Dolayısıyla eğer AK Parti’den aday olmayı düşünmüyorsam ki düşünmüyordum, yoksa gider AK Parti’den müracaat edebilirdim. Tayyip Bey bizim istifa etmemizden sonra yaptığı açıklamada, bizzat benim ismimi de zikrederek, ‘Bu arkadaşlarla biz yolları ayırmadık. Onları paketleyip kenara koymadık. Sonuçta bir karar verdik, yine onlarla siyaset yapmaya devam edeceğiz’ gibi beyanatı olduğunu hatırlıyorsunuz. Dediğini ifade etmişti. 2 Dönem Belediye Başkanlığı dönemini atfetmişti.

KELEŞ:"DEVLET BAHÇELİ BENİ KOVMADIĞI SÜRECE BİR YERE GİTMEM"

BÖYLE BİR DENEME YAPMIŞTI.

Yine o dönem Öncü medya gurubuna durumu şöyle açıklamıştı.

 “Ben AK Parti ve MHP arasında dava anlamında bir fark görmüyorum” diyen Keleş,  “MHP ile bir yola çıktım. Sayın Devlet Bahçeli beni kovmadığı sürece partimi bırakıp başka bir yere gitmem. Hayatım boyunca bunu yapmamışım yine yapmam. Tabi arka planda bana nerelerden, hangi partilerden 1. Sıra garanti edilerek ne teklifler geldiğini kimse bilmediği için böyle düşünüyor olabilirler” diye konuştu.“ Henüz Devlet Bahçelinin kovup kovmadığını öğrenemediğimizi de belirtmek isteriz.

BÖYLE SONA YAKLAŞTI.

İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener;

Karşınızda; Düzce’yi bir kültür, tarih ve turizm şehrine dönüştürmek ve iyi belediyecilik anlayışımızla tanıştırmak için gelen Düzce Belediye Başkan Adayımız Mehmet KELEŞ Diyerek kendini tanıttırdı.

Sorular çok, ancak soruları kamuoyuna bırakıyoruz. Önümüzdeki günler de yapacağımız anketlerde, programlarda elbette detaylı değerlendirmeler yapacağız. Ancak sizlerden gelecek sorunları da önemsiyoruz.  

I.                  Mehmet Dönemi 1994-2002

II.                  Mehmet Dönemi : 2002-2023

             Erken Dönem        : 2004-2009

             Orta Dönem          : 2014-2017

             Geç Dönem           : 2017-2023 Nisan

III.                 Mehmet              : Mart 2023 -  Mayıs 2023

IV.                 MEHMET             :  Mayıs 2023-….?

V.                   MEHMET             : ...............................

 

 

 


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar