ÜZEYİR YİĞİT YAZDI, ""Ne vekil olmak istiyorsun! Ne de Belediye Başkanı!"

Hayatımda gördüğüm en ender karşılaşılan pişkin türdensin… Birde seninle koro tutan sürünün bir iki kişilik kalan kısmı var…

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI, ""Ne vekil olmak istiyorsun! Ne de Belediye Başkanı!"
18.10.2023 - 09:39
Özel Haber

Hayatımda gördüğüm en ender karşılaşılan pişkin türdensin… Birde seninle koro tutan sürünün bir iki kişilik kalan kısmı var… 

Endemik Yunuz, yaptıklarını Düzce’de tek olumlu karşılayan kişi benim inan. Ahali ne bilsin Hikmet Keskin’in İl yönetim listesine girebilmek için “ilkeli mazeretle” kaçtığın AK Parti’nin kapısında o günlerde palyaçoluk yaptığını!

Ah ulan Yunuz ah…

O gün o listeye girememe gerekçeni, İYİ Parti İl Başkanlığında bir hareket metodu olarak benimsemen ne büyük bir çelişki. 

Konu nerelere gitti aslında ortaya çıkan profil bir Yunuz klasiği.

Ama olsun bir akrabanın hatırıyla İYİ Partiye girmiş oldun ve intikam hırsıyla hareket etmeye başladın. Ama böyle olmaz, karnından konuşmalar kaçak dövüşler…

Ne vekil olmak istiyorsun! Ne de Belediye Başkanı! 

Nasıl inanalım bu işe?!

Elinde bir avuç tuz sağa sola saldırıyorsun. 

Sahi Dubai'ye ne kadar para aktardın? Ah endemik ah eli ’de o kadar kolay kazanıyor sanıyorsun değil mi? Sen fanusta yetişmiş biri olarak bilmezsin bazı şeyleri. O sebeple sokağa özensen de karışamazsın. Bu birkaç günü iyi değerlendir her ne kadar yanlışta olsa Keleş sana hocalık yapsın, iyi takip et, iyi seyret ki sokak ve insan ne demek ögrenebilesin. Amaaa senin kibir duvarın o kadar kalın ki sen bir şey anlamazsın.

Ha bu arada sen kendi tabanını dolandıran birisin, şimdi de aynı aymazlıkla çıkıp siyasi bir mevtayı umut olarak göstererek kandırmaya çalıştığın tabanın senden hesap sormayacağını mı sanıyorsun? 

Sen kaybetmeyi sevmeyen iklimin çocuklarındansın. Böyle her yarıştan kaçman ve her kaçışını manalandırma gayretin halka sökmez. Halk, düz bakar düz yürür sen sinsi ve karnından konuşan biri olarak hep yenileceksin.

Ha bu arada ilk satırda ki “ender” ifadesi bir sıfat olarak, Ender Çakar üzerine alınma!

Yunuz onay noterlerinle tabanı nereye sürüklerseniz sürükleyin, insanların feraseti seni hezimete uğratacak. Kalkıp Keleş kaybetti deme şansın kalmayacak. Bu sefer o koltuktan yakandan tutup atacak bir irade elbette çıkacak.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar