ÜZEYİR YİĞİT YAZDI....

Üzeyir Yiğit Yazdı...

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI....
6.03.2023 - 22:48
Güncelleme 6.03.2023 - 23:22
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Üzeyir Yiğit Yazdı...

 

*****

 

Ah Be Meral Abla

 

Şimdi ben ne desem kızacaklar, siz söyleyin yapılır mı bu Yunuz’a?! Adam dönmekten yoruldu.

Şaka bir yana arkadaşlar, 6’lı Masa bize son yılların siyasi istikrarsızlık ve “dün, dündü’ nün” tatbiki tezahürünü seyir ettiriyor. 

Yani tek şaşıran ben miyim? 

Abi, Yunuz’u düşünün mesela! Bu örnek üzerinden siyasi muamma ve sonuçlarını analiz yapmaya çalışalım. Örnek somut olsun ki doğru bir sonuca ulaşalım… 

Adam önce kucaklarında hayat buldukları CHP’yi içselleme derdine ve bunu anlatmak için argüman bulma derdine düşüyor. Bi bakıyorsun, hooop hepsi çöp. Oturdukları masayı vurmuş devirmiş biri, sevinse mi üzülse mi? 

Yine büyükşehir belediye seçimlerinde kurulan ortaklıklarda HDP’nin zımmı veya gizli anlaşmalı ortaklığına ömür boyu reddiye getiriyorsun. Kimse inanmıyor sonra devrilen masadan medet umup “demedim mi size kırmızı çizgimiz HDP” diye nara atıyorsun.

Yani Masadan ayrılığı, HDP bağını kurgulayarak red ediyorsun! (Masa’nın Yunuz’un vicdanında, tartışmasız HDP ile bağı olduğunu ögrenmiş olduk.)

Ah Meral Abla ah, Yunuz’u düşürdüğün hallere bak… Para versen çekilecek iş değil bu.

Ha bu ara, Kadın çocuk gibi milletin aklıyla da dalga geçiyor. Birde Mansur’la İmamoğlu’nu kurban veriyor neymiş “onların Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı sözüne masaya dönecekmiş” 

He he dediğin gibi.

Buna Yunuz bile inanmadı. 

Yav arkadaş deve dişi gibi adamlar var yanında bi tane düzgün bahane bulamadın mı. Hiç olmadı gerçeği çık söyle. Yunuz bile ikna edici ifadelerle süreci yönetebilirdi. 

Bu muhalefetin onuruyla oynayan İYİ Parti il başkanları; başta bizim Yunuz olmak üzere Allah yardımcınız olsun. Ama işiniz zor. Bu halk bu istikrarsızlığa pirim vermez. Daha bugün bunu yaşayanlar, yarın güç ele geçince neler yapar? Diye sorgular. 

Gerçi seçimin galibi belli Meral Hanımda dedi: “bizde ki anketlere göre Kılıçdaroğlu kazanamıyor.” Bende size derim ki: Yol yakınken boşa kürek çekmeyin, dert çekmeyin… Dönmeye başlamışken, dönün.


Editör: M. ALBAYRAKOĞLU
Haber İhbar