ÜZEYİR YİĞİT YAZDI... ZAR MI SALLIYORSUNUZ

Abi adam bir ekip kurmuş! Biri değil hepsinin kibri boyundan büyük. Siz bir arada nasıl duruyorsunuz?

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI... ZAR MI SALLIYORSUNUZ
12.09.2023 - 01:36
Güncelleme 12.09.2023 - 01:39
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Vallahi billahi sosyolojik bir vakıasınız incelenmesi lazım… Mesela aranızda bi şey olunca kim geri adım atıyor merak ediyorum. Hoş sizin ukala çıkışlarınıza dayanamayan arkadaşlar yaprak dökümü gibi bir bir kopup gidiyor yanınızdan ama nafile. Ders almayacak kadar kibriniz büyük. 

Fasulye kendini nimetten sayarmış derler ya… 

Bana hakaret edin bana yazın çizin diyor. He he sen mühimsin sen olmasan ben olmayacaktım. 

Hastalık mı bu haller sizde? 

Biri çıkıyor ne duydu ne gördü yazıyor. Yav az sindir, akıl ölçeğine vur, düşün, aklet, az tart, olmadı etrafında senin gibi kolejli senin gibi doktoralı birine bi sor… Sonra yine yaz. Elinden klavyeyi alan mı var?!

Dolandırıcılık içine yer etmiş "iki körün köfte yemesi gibi" başkasını da rüşvet, avanta, komisyonculukla suçluyor… ahmak! 

Sen giderken ben dönüyordum. Oyun mu kurduğunu sanıyorsun? Senle teşkilat kuran, emek veren arkadaşlarını tek tek satarak düne kadar sövdüğün insanları baş tacı yapmayı?

Zavallısın Yunus! 

Erkeksen er meydanı ortada, çıkar delikanlı gibi adayım dersin. Partinden aday olacağım diye mertlik yapanları sinsice sindirip, meydanlar da ata sözünde olduğu gibi “Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” tiplerinden medet ummazsın.

Ender kankanla baş başa verip biri birinizi gaza mı getiriyorsunuz diyin bana bi?

Bakın bu teşkilatın tozunu yutmuş arkadaşları dün vekillikte sattığınız gibi bu teşkilatlarda izi olmayan tipleri de sizin hayal bile edemeyeceğiniz makamlara getirme derdiniz sizi ansızın tepe taklak eder bilesiniz. Vallahi demedi demeyin yarın kimse yüzünüze bakmaz…  

Müzmin muhalifliğin bedelini siz cesaret edemediniz diye cesaret eden partililere ödetemezsiniz… 

Ender dedim ya Kıymetli aile büyüklerinin hatırı var. Yarışa mı girdiniz bi senin yüzünden bi Yunus’un yüzünden istifalar. Zar mı sallıyorsunuz? 

Neyse, 12 Eylül’ün yıl dönümünde yazdığım şeylere bak. Sizin yüzünüzden ulusal ve içtimai konulara giremiyorum. Sarhoşun vebali boynunuza olsun.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • düzceli
    düzceli
    12.09.2023 10:36

    Yunus başkan zavallı değil, akıllı ve doğru işleri yaparak Düzce siyasetine damga vurmuş bir il başkanıdır. Düzce'de çıkar ve menfaat peşine koşan yalakalık yapan hariç herkes birbirini çok iyi tanıyor. Sayın başkan çalışkan ve iyi kadrosu ile başarılı olmak için yoluna devam ediyor. Yolun açık olsun Yunus Özay Er başanımız.

Haber İhbar