Üzeyir Yiğit Yazdı "Yunus'tan Keleş'e kısa notlar"

Yunus’tan Keleş’e Kısa Notlar

Üzeyir Yiğit Yazdı "Yunus'tan Keleş'e kısa notlar"
9.09.2023 - 16:21
Güncelleme 9.09.2023 - 23:36
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yunus Özay Er’in kör topal idare ettiği İYİ Parti teşkilat olarak Düzce’de her geçen an erirken kendisinin pişkin pişkin sosyal medyadan siyaset üretiyor imajı vermesi en hafif ifadeyle siyasi aymazlıktır. 

Bu müzmin muhalif… Üslup sorunu yaşıyor, insanlarla konuşurken kibrinden taviz vermezken, sosyal medyada dilinden lağım akıtıyor. Yani maalesef Düzce’de İYİ Parti muhtemelen çoklu kişilik bozukluğu olan bir kişi ve yanında aynı hastalığa müptela birkaç insan tarafından yönetiliyor. Bunu gören arkadaşlar da usul usul kaçıyor. 

SGK ve diğer konularla alakalı ismin sana geldiğini tahmin ediyorum. Sosyal bir projede İŞ-Kur üzerinden partinde bedavaya çalıştırdığın  personelle ilgili söyleyeceğim husus şu, uzman olduğun şark kurnazlığı ile yönettiğin personel süreci ile alakalı mağdur vatandaş hakkında şahit ve belgeler var ortalıkta,  ama hayatında birçok şeyden utanmazken bu konuyla da utanmayacağını bildiğim için daha çok eşelemek istemiyorum.

Sen Milletvekilliğinde sattığın arkadaşlarını, Belediye seçimlerine az zaman kala nasıl satışa çıkarttığını biliyorum. Mesela adaylığını önceden açık olarak beyan eden Kefeli’den nasıl bir tezgahla aldığını da biliyorum. 

Dolandırıcısın Yunus!

Mehmet Keleş’e ne dedin anlamadım ama Sayın Keleş aman ha! Yunus’a güvenip er meydanına çıkma. Bak bu arkadaş Aslıhan Hanım ile kafasına göre tezgahlar kuruyor. (Ben Sayın Tüysüz’ün yerinde de olsam Yunus’a güvenmem.) 

Sayın Keleş, siyaset bu kadar beleş değil bu kadar çok siyasi bedel ödeyen biri olarak bilmen de gerek ya… Su ve altyapı üzerine bu şehirde en son siyaset yapacak adam sensin. Borçlanma üzerine de yine en son sen konuş bence. Ya da çık hakikat üzere gerçekler üzerinden konuya mal bulmuş mağribi gibi saldıranlara hakikati de ki; senin yaptıklarını insanlar unutabilsinler. 

Demedi deme. 

Bu tarz çıkışlarla meydana çıkarsan savunması daha çok kişi konumuna getirirler seni.

Yani Yunus basit bir halde seni yanına çekip, bu şekilde kendi kendine seni sabote ettiriyor. Anlamadıysan daha ne diyem sana. Onun aralarında konuştukları adayları aslında Tüysüz ama son dakika ona da çelme takıp kendi olmayı planlıyor. Tek müzminliği o zaman kimle oy toplayacak onu hesap edemiyor. 

Bu arada Sayın Talih Özcan bir açıklama yapmışsınız, size de yakıştıramadım. İşin aslı seçimlerden sonra sizi taktir ettim. Beni yanılttınız imkân buldukça sık sık Düzce’de olmanız sorunlar ve sokakla iç içe olmanız güzel derken yanınızda birkaç kendine hesapçı goygoycunun gazıyla mevzuyu bilmeden, mevzuya dalmışsınız. Sizi kandırmasınlar. 

Az aklı selim davranmanızı tavsiye ederim. Parti içi mevzularınız çay ocaklarında mı konu oluyor da şehrin küçük esanfları olan çaycıya çorbacıya kızıyorsunuz. 

Unutmayın kaliteli bir muhalefet iyi idarenin teminatıdır. Her şeyi bizden beklemeyin!


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Karadenizli
    Karadenizli
    12.09.2023 10:55

    Yanlış ve aslı olmayan kelimeler ve sözler yarın karşına çıkacağını düşünmek lazım. Doğru iş yapanların düşmanı çok olur. Yunus asla yanlış iş yapmaz. Yanlış yapanlar var ise bedelini öder.

Haber İhbar